XXI OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS

DE SANTS, HOSTAFRANCS I LA BORDETA

                                              Del 23 d'agost al 1 de setembre de 2019

AJUNTAMENT
AJUNTAMENT DE BARCELONA DISTRICTE SANTS-MONTJUÏC
COTXERES
 



 

A NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Crhistian Bauer Escola d'Escacs de Barcelona França 2644     GM
2 Deac Bogdan-Daniel Politehnica Iași Romania 2623     GM
3 Vaibhav Suri   India 2599     GM
4 Idani Pouya   Irán 2595     GM
5 Jaime Santos Latasa Magic Castilla y León 2588     GM
6 Yasser Quesada   Cuba 2568     GM
7 Tiger Hillarp Persson Lunds Akademiska Schackklubb Suecia 2564     GM
8 Gergely Antal DVTK Hungría 2559     GM
9 Abhimanyu Puranik   India 2548     GM
10 Sergei Grigoriants   Rusia 2547     GM
11 Omar Almeida   Cuba 2546     GM
12 Jaime Alexander Cuartas Barberà del Vallés Colombia 2542     GM
13 Stephen Gordon 3Cv Anglaterra 2535     GM
14 Leandro Krysa Mollet Argentina 2517     GM
15 Tomas Sosa Mollet Argentina 2516     IM
16 Christian Camilo Rios Carlos Cuartas Cali Colombia 2513     IM
17 Andrea Stella Societat Coral Colón de Sabadell Italia 2510     GM
18 Dronavalli Harika   India 2492     GM
19 Friso Nijboerg En Passent Holanda 2488     GM
20 Harsha Bharathakoti   India 2486     GM
21 Arjun Kalyan   India 2484     IM
22 Maximilian Neef USV TU Dresden Alemanya 2481     IM
23 Krishna Crg   India 2481     IM
24 Roven Vogel USV TU Dresden Alemanya 2471     IM
25 Alex Hoffman Club Banco República. Uruguai 2458     GM
26 Dinara Saduakassova   Kazakhstan 2458     WGM
27 Alder Escobar Forero   Colombia 2452     GM
28 Raven Sturt Ballers. Inc USA 2429     IM
29 Georg Seul SV 02/25 Koblenz Alemanya 2422     IM
30 Raphael Lagunow SK Zehlendorf Alemanya 2420     IM
31 Cem Kaan Gokerkan Pendik Turquia 2415     IM
32 Jhon Morales Victor Hugo Gamboa Colombia 2407     IM
33 Ravi Teja S   India 2405     IM
34 Niaz Murshed   Bangladesh 2405     GM
35 Philipe Brochet THF França 2400     IM
36 Robert Baskin SV Griesheim Alemanya 2398     IM
37 Leonardo Valdés   Costa Rica 2397     IM
38 Mark Haast SG KiNG Holanda 2392     FM
39 Martin Percivaldi Køgeskakklub Dinamarca 2379     IM
40 Bibisara Assaubayeva Astana Kazakhstan 2375     WFM
41 Hans Möehn USV TU Dresden Alemanya 2370     FM
42  Juan Sebsatian Herrera Florida Colombia 2353     FM
43 Florian Grafl Escola d'Escacs de Barcelona Alemanya 2344     IM
44 Ettore Stromboli Scacchistica Partenopea Italia 2333     FM
45 Victor Vehí Bach Escola d'Escacs de Barcelona Catalunya 2324     IM
46 Eirik Gullaksen Bergens Schakklub Noruega 2322     IM
47 Yordanov Lachezar Varna Bulgaria 2302     FM
48 Emre Emin Dedebas Fethi Apaydin Satranç Turquia 2301     FM
49 Valentin Mitev Levski,Sofia Bulgaria 2296     FM
50 Timo Kueppers Schachfreunde Essen-Katernberg  Alemanya 2292     FM
51 Kazybek Nogerbek    Kazakhstan 2282     FM
52 Gabriela Antova Shah XXI Bulgaria 2257     WIM
53  Gerhard Lorscheid TSV Schoenaich Alemanya 2214     FM
54 Tomasso Marzocchi Circolo Scacchistico Bolognese Italia 2198      
55 Pietro Mirri Circolo Scacchistico Bolognese Italia 2194      
56 Julien Sohier Club 608 Paris França 2188     FM
57 Vladislav Efremov    Rusia 2165     FM
58 S Vikramjit Singh   India 2164      
59 Víctor Àlvarez Albiol Foment Martinenc Catalunya 2159      
60 Lennart Sperling SG Kaarst Alemanya 2159      
61 Miguel Ruperez Escola d'Escacs de Barcelona Argentina 2146      
62 Martin Schweighoffer  Sg Winterthur Suissa 2141      
63 Ashley Stewart Royston Anglaterra 2139      
64 Cees IJzermans SG KiNG Holanda 2119      
65 José Eduardo Maia Fluminense Brasil 2107     FM
66 Jordi Comellas Blanchart Mataró Catalunya 2100     MC
67 Jordy Schouten SG KiNG Holanda 2092      
68 Mahajan Bavesh   India 2051      
69 Silvia Scarpa DLF Rimini Italia 2032     WFM
70 Marc Torrents Señal Peona i Peó Catalunya 2016      
71 Artai Bringas Gómez Xadrez Laroca Galicia 2007      
72 Rohit S   India 1995      
73 Graham P Burton 3CV Anglaterra 1968      
74 Meruert Kamalidenova    Kazakhstan 1967     WFM
75 Kenneth P Thomas Waltham Chess Club USA 1964      
76 Alpysbayeva Aigerim   Kazakhstan 1964      
77 Anders Sandstrom SK Mumien Suecia 1958      
78 Darpan Inani   India 1956      
79 Jordi Garcia Busquets Gerunda Catalunya 1952     MC
80 Soram Rahul Singh   India 1934      
81 Harshad S   India 1932      
82 Urs Egli Zürich Sihlfeld Suissa 1920      
83 Johannes Melkevik Sevland Sjakklubb Noruega 1892      
84 Giuseppe Marasà  Laboratorio Scacchistico Barese Italia 1890      
85 Francisco Alcaraz López Foment Martinenc Catalunya 1850      
86 Jaume Rodon Balcells Ivars d'Urgell Catalunya 1842      
87 Heid Michael Matt im Park Frankfurt Alemanya 1838      
88 Yonatan Agmon   Israel 1798      
89 Lara Scagliarini Richter Lask Italia 1797      
90 Antonello Mecali  Circolo Scacchistico Alvise Zichichi Italia 1791      
91 Klaus Rudolph Su Ebersberg-grafing Alemanya 1784      
92 Andrea Ugolini  CSB Italia 1761      
93 Hari Charan sai kalluri   India 1739      
94 Michael Knafo   Israel 1703      
95 José Miguel Esteban Lupiañez Sant Martí Catalunya 1664      
96 Dominique Bassand Tres Peons Catalunya 0      

 

B NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Ines Leriche Poitiers-Migne Echecs França 1942      
2 Arun Manukonda   India 1899      
3 Conrado Marza Vendrell Cornellà Catalunya 1877      
4 Lluís Albert Rius Colomer Escacs Martorell Catalunya 1849      
5 Ernest Bernat Barcelona Catalunya 1847      
6 Jordi Viñas Serrano Agustí Catalunya 1846      
7 Catriona Dartmann Aubanell Peona i Peó Catalunya 1809      
8 Joan Gabriel Castro Estrella Tres Peons Catalunya 1767      
9 Daniele Melchiorre CSB Italia 1755      
10 Josep LLuis Garcia Punzano Cor de Marina Catalunya 1737      
11 Federico Mucci Circolo Scacchistico Bolognese Italia 1718      
12 Rafael Terron Roca Cornellà Catalunya 1713      
13 Joaquim Peris Morte Cornellà Catalunya 1697      
14 Domenico Natoli I Due Alfieri Bagheria Italia 1681      
15 Julian Pereda Villalba Tres Peons Catalunya 1660      
16  François Labarthe Echiquier Commingeois França 1603      
17 Pedro Madrid Solé Jake Catalunya 1596      
18 Anders Stanghelle Nord-Odal Sjakklubb Noruega 1554      
19 Antonio Palomero Gálvez Sant Boi Catalunya 1492      
20 José Miguel Ayllón Barranco Catalunya Escacs Club Catalunya 1487      
21 Geir Olsen Sevland Sjakklubb Noruega 1466      
22 Ricardo Quemades Schmid Cornellà Catalunya 1445      
23 Jordi Olleta Tanya El Masnou Catalunya 1433      
24 Marcelo Muñoz Prior Congrés Catalunya 1413      

 

 

C NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Francesc Domenche Redondo Foment Martinenc Catalunya 1635      
2 Ismael Vadillo Torres Orsay França 1616      
3 Albert Puig Cruz Cornellà Catalunya 1602      
4 Lluis Febrero Comtal Catalunya 1598      
5 Jordi Rodríguez Batuecas Congrés Catalunya 1577      
6 Victor Fontela Hidalgo Ideal de Clavé Catalunya 1562      
7 Jordi Sánchez Viana Barcelona Catalunya 1542      
8 Joaquim Sans Bascú Tres Peons Catalunya 1542      
9 Adolfo García Torres Castellar del Vallés Catalunya 1523      
10 Virgil Ani Barcelona Romania 1500      
11 Iván Paton Alvarez Grupo Covadonga Asturias 1478      
12 Ferran Puig Mata Cornellà Catalunya 1459      
13 Elias Pastor Prieto Edami Catalunya 1453      
14 Albert Morales Rubiella Once Barcelona Catalunya 1440      
15 Antoine De Castet  JEEN França 1421      
16 Tormod Thingstad Hoenefoss Noruega 1397      
17 Dídac Segador Sánchez Peón Negro Catalunya 1380      
18 Oriol Puig Mata Cornellà Catalunya 1355      
19 Jensen Broadbent Brun Cornellà Catalunya 1341      
20 David Terrón Chueco Cornellà Catalunya 1337      
21 José Narciso Morales Gesti Once Barcelona Catalunya 1288      
22 Rafael Torronteras Moal Cor de Marina Catalunya 1288      
23 Anne Moufannine  PAU Berlioz França 1280      
24 José Aunés Cabañero Catalunya Escacs Club Catalunya 1263      
25 Edgar Niubo Parramon Mollerusa Catalunya 1164      
26 Magdalene Heid Matt im Park Frankfurt Alemanya 0      
27 Jaime Rodríguez Mora Torrenegra Mexic 0      

 

 

 

 

 

 

   

   Organitzadors:                                   Colaboren:

     CATALUNYA ESCACS CLUB    CLUB D'ESCACS COMPTAL    CLUB D'ESCAS LA CADENA    PEÓN NEGRO                       GENERALITAT DE CATALUNYA       GELATS DINO    ATLES SPORT    F.C.E.           


  Recomanen:

    AJEDREZND     GRUPO BALI        

 
SECRETARIAT D'ENTITATS SHB