XX OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS

DE SANTS, HOSTAFRANCS I LA BORDETA

                                                             Del 17 al 26 d'agost de 2018

AJUNTAMENT
AJUNTAMENT DE BARCELONA DISTRICTE SANTS-MONTJUÏC
COTXERES
 

 

 

 A

NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Dariusz Swiercz KSz Polonia Wroclaw Polonia 2657     GM
2 Miquel Illescas EDAMI Catalunya 2602     GM
3 Sergey Volkov   Rusia 2598     GM
4 Maxim Lagarde Nice Alekhine França 2591     GM
5 Nikita Petkov   Rusia 2590     IM
6 Karen Grigoryan   Armenia 2572     GM
7 Yasser Quesada   Cuba 2558     GM
8 Vaibhav Suri   India 2556     GM
9 Luca Jr. Moroni ASD Scacchistica Cerianese Italia 2556     GM
10 José Angel Guerra Mendez Cerdanyola del Vallés Catalunya 2550     GM
11 Leandro Krysa Mollet Argentina 2529     GM
12 Volodymyr Vetoshko.   Ucraïna 2521     GM
13 Marc Narciso Escola D'Escacs de Barcelona Catalunya 2466     GM
14 Luis Lázaro Aguero Jimenez   Cuba 2463     IM
15 Maximilian Neef USV TU Dresden Alemanya 2455     IM
16 Raven Sturt Marshall USA 2452     IM
17 Lorenzo Lodici Augusta Perusia Italia 2441     IM
18 Ezra Kirk Agen Anglaterra 2430     FM
19 Kaumandur Shihari Raghunandan Bangalore India 2412     IM
20 Fenil Shah   India 2411     FM
21 David Eggleston Durham City Anglaterra 2407     IM
22 Maxim Lavrov Privetiki Rusia 2384     IM
23 Adrián Martínez Fernández Endroke X. E. Navarra 2381     FM
24 Hans Möhn USV TU Dresden Alemanya 2357     FM
25 Mathieu Ternault Agen França 2354     FM
26 Thomas Höfelsauer SK München Südost Alemanya 2353     FM
27 Dean Ippolito Dean of Chess Academy USA 2346     IM
28 Leonid Sawlin SK Zehlendorf Alemanya 2346     FM
29 Josefine Heinemann OSG Baden-Baden Alemanya 2285     WIM
30 Nikhil Dixit Pune India 2271      
31 Suyog Wahg Ahmednagar India 2231      
32 Michael Wolter Königsspringer Hamburg Alemanya 2201      
33 Chernyak Viktoria   Rusia 2196     WFM
34 Katharina Newrkla SK Austria Wien Austria 2175     WIM
35 Vatsal Singhania   India 2106      
36 Stefan Hess SV Oisterwijk Holanda 2063      
37 Eihartze Buiza Prieto Endroke X. E. Navarra 2059     WFM
38 Josu Tornay Gomez Schachjugend Herborn 1998 Euskadi 2058      
39 Rolando Renteria Carlos Cuartas Colombia 2051      
40 Aritz Idiazabal Troyas Endroke X. E. Navarra 2010      
41 Amardip Ahluwalia Crowborough Anglaterra 2002      
42 Adrián García Ruiz Jake Catalunya 2000      
43 Graham Burton 3CS Anglaterra 1994      
44 Nepin Yadar PAU Turquia 1972      
45 Aiden Zhou   Canada 1971      
46 Gustavo Magallanes Peón Doblado Catalunya 1959      
47 Maria Andolfatto Excelsior Bergamo Italia 1934      
48 Juan Pablo Valencia   Xile 1926      
49 Anders Sandstrom SK Mumien Suecia 1922      
50 Carlos Severri Arrese Agustí Catalunya 1848     MC
51 Francisco Alcaraz Lopez Foment Martinenc Catalunya 1831      

 

B NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Safae Lakehal FUE Marroc 1794      
2 Gerard Werkhoven RSC Belgisch Park Holanda 1755      
3 Luis Vega Rangel Pallejà Catalunya 1744      
4 Eduardo Piccolo Tres Peons Catalunya 1688      
5 Pablo Camacho Alvarez Congrés Catalunya 1637      
6 Marcelo Muñoz Prior Congrés Catalunya 1600      
7 Joop Gijsbers ASVW Holanda 1532      
8 Joan Baptista Pifarré Gené Tres Peons Catalunya 1514      
9 Gustavo Groesman Torre Blanca Argentina 0      

 

 

C NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Rainier Siegel SC Kienberg Alemanya 1624      
2 Mao Nozaki New York USA 1576      
3 José Juan Fernández Panzano Congrés Catalunya 1506      
4 Alex Casals Sansoli L'Estany Catalunya 1494      
5 Didac Membrives Pino El Prat Catalunya 1481      
6 Clementina D'Onofrio LTB Torino Italia 1429      
7 Adrià Vila Plana Catalunya Escacs Club Catalunya 1416      
8 Haizea Tornay Schachjugend Herborn 1999 Alemanya 1370      
9 Christian Trummer Grazer Schachfreunde Austria 1347      
10 Diego Membrives Cano El Prat Catalunya 1281      
11 Aritz Tornay Schachjugend Herborn 1998 Alemanya 1208      
12 Trummer Alexander Grazer Schachfreunde Austria 0      
13 Maya Nozaki New York USA 0      

 



 

 

 

 

 

   

   Organitzadors:                                   Colaboren:

     CATALUNYA ESCACS CLUB    CLUB D'ESCACS COMPTAL    CLUB D'ESCAS LA CADENA    PEÓN NEGRO                       GENERALITAT DE CATALUNYA       GELATS DINO    ATLES SPORT    F.C.E.           


  Recomanen:

    AJEDREZND     GRUPO BALI        

 
SECRETARIAT D'ENTITATS SHB