XX OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS

DE SANTS, HOSTAFRANCS I LA BORDETA

                                                             Del 17 al 26 d'agost de 2018

AJUNTAMENT
AJUNTAMENT DE BARCELONA DISTRICTE SANTS-MONTJUÏC
COTXERES
 

 

 

A NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL  
1 Liviu-Dieter Nisipeanu   Alemanya 2672 2660   GM  
2 Anton Demchenko   Rusia 2664     GM  
3 Dariusz Swiercz KSz Polonia Wroclaw Polonia 2663     GM  
4 Benjamin Gledura Egri SRSK Hungría 2626   2588 GM  
5 Miquel Illescas Cordoba EDAMI Catalunya 2605 2590 2615 GM  
6 Andrey Esipenko Profchessclub Rusia 2597     GM  
7 Nikita Petrov   Rusia 2588     IM  
8 Grigoriy Oparin   Rusia 2584   2507 GM  
9 Karen Grigoryan   Armenia 2578   2594 GM  
10 Sergey Volkov   Rusia 2574   2587 GM  
11 Cristhian Cruz   Perú 2571     GM  
12 Fernando Peralta Escola D'Escacs de Barcelona Argentina 2563 2570 2592 GM  
13 Jules Mussard Evry Grand Roque França 2559   2461 GM  
14 Vaibhav Suri   India 2556     GM  
15 José Angel Guerra Mendez Cerdanyola del Vallés Catalunya 2550 2569 2565 GM  
16 Luca Jr. Moroni ASD Scacchistica Cerianese Italia 2546   2463 GM  
17 Jose Martinez Alcantara   Perú 2545 2467   GM  
18 Leandro Krysa Mollet Argentina 2533 2547 2510 GM  
19 Yasser Quesada   Cuba 2531     GM  
20 Volodymyr Vetoshko.   Ucraïna 2521     GM  
21 Jaime Alexander Cuartas Peona i Peo Colombia 2508 2500 2557 GM  
22 Michael Fedorovsky FC Bayern Munich Alemanya 2481     IM  
23 Luis Lázaro Aguero Jimenez Tora C.E. Cuba 2473 2473 2473 IM  
24 Thomas Beerdsen Schaakstad Apeldoorn Holanda 2469   2449 IM  
25 Marc Narciso Dublan Escola D'Escacs de Barcelona Catalunya 2468 2469 2534 GM  
26 Vincent Keymer SF Deizisau Alemanya 2466     IM  
27 Mackenzie Molner   USA 2465     GM  
28 Maximilian Neef USV TU Dresden Alemanya 2463   2445 IM  
29 Raven Sturt Marshall USA 2452   2365 IM  
30 Lorenzo Lodici Augusta Perusia Italia 2441     IM  
31 Sevan Buscara St Foy França 2437 2403 2501 IM  
32 Gukesh D   India 2433     CM  
33 Georg Froewis Hohenems Austria 2427     IM  
34 Ezra Kirk Agen Anglaterra 2422     IM  
35 Kaumandur Shihari Raghunandan Bangalore India 2417   2418 IM  
36 Fenil Shah   India 2411   2361 FM  
37 Joshua Ruiz   Colombia 2410     IM  
38 Raunak Sadhwani   India 2409   2356 FM  
39 Yury Lapshun Marshall Chess Club USA 2407     IM  
40 Niaz Murshed   Bangladesh 2403     GM  
41 Tycho Dijkhuis HMC Calder Holanda 2401     FM  
42 C R G Krishna   India 2399   2340 IM  
43 David Eggleston Durham City Anglaterra 2397   2260 IM  
44 P.Shyaamnikhill   India 2392     IM  
45 Maxim Lavrov Privetiki Rusia 2384     IM  
46 Adrián Martínez Fernández Endroke X. E. Navarra 2381 2389 2293 FM  
47 Martin Christian Huber Schachfreunde Graz Austria 2374     IM  
48 Florian Grafl Escola D'Escacs de Barcelona Alemanya 2364 2364 2423 IM  
49 Mathieu Ternault Barcelona, Club Escacs França 2363 2345 2356 FM  
50 Thomas Höfelsauer SK München Südost Alemanya 2361     FM  
51 Soumya Swaminathan   India 2361     WGM  
52 Ravi Teja Sanka   India 2360     IM  
53 Hans Möhn USV TU Dresden Alemanya 2358     FM  
54 Sai Agni Jeevitesh   India 2358     FM  
55 Emre Emin Dedebas Denizli Dr. Metin Sürmeli Turquia 2350   2118 FM  
56 Antoine Flick Philidor Mulhouse França 2348   2356 FM  
57 Leonid Sawlin SK Zehlendorf Alemanya 2346     FM  
58 Dean Ippolito Dean of Chess Academy USA 2338     IM  
59 Suyog Wagh Ahmednagar India 2328        
60 Alberto Barp Augusta Perusia Italia 2317     FM  
61 Wallner Joachim Wulkaprodersdorf Austria 2311     FM  
62 Rajesh, V A V   India 2309   1908 IM  
63 Mischa Senders HMC Den Bosch Holanda 2303     FM  
64 Josefine Heinemann OSG Baden-Baden Alemanya 2294     WIM  
65 Nikhil Dixit Pune India 2292        
66 Murad Abdulla Bon Accord Escocia 2281     FM  
67 Shah Manush Manish   India 2275   2387    
68 Francesco Seresin Augusta Perusia Italia 2273     FM  
69 Dhulipalla Bala Chandra Prasad   India 2268   2499 IM  
70 Moksh Amit Doshi   India 2261   2262    
71 Kevin Noboa   Ecuador 2256     FM  
72 Joris Kokje Paul Keres Holanda 2242     FM  
73 Theo Stijve Payerne Suissa 2226        
74 Marc Capellades Subirana Centre Aragonés Catalunya 2211 2158 2145 FM  
75 Chernyak Viktoria   Rusia 2206   2289 WFM  
76 Michael Wolter Königsspringer Hamburg Alemanya 2204        
77 Vatsal Singhania   India 2193        
78 Leonid Sobolevsky SV Breitenworbis Ucraina 2190     IM  
79 Neil Crickmore Plymouth Anglaterra 2187   2307    
80 Jorge Calvo Simon Helios Aragón 2183 2158 2104    
81 Manuel Alberto   Angola 2179     FM  
82 Katharina Newrkla SK Austria Wien Austria 2175 2200 2291 WIM  
83 Tishova Svetlana Moskow Rusia 2160     FM  
84 David Ayza Leon Peona i Peó Catalunya 2158 2177 2308 MC  
85 Regondi Lorenzo Accademia scacchi Milano Italia 2158        
86 Michalis Papadakis FO Ellinikou Grecia 2154        
87 Javiera Belén Gómez Barrera   Xile 2129     WIM  
88 Kevin Low   Canada 2122   2102 CM  
89 Jordi Comellas Blanchart Mataró Catalunya 2107 2018 2225 MC  
90 Carlos Fernández Madrid Sant Josep de Badalona Catalunya 2092 2111 2244 CM  
91 Lennart Koehn   Escocia 2087        
92 Fernando Ereza Vizcarra Jaque Aragón 2071 2088      
93 Simon Bart SV Werder Bremen Alemanya 2069        
94 Dries Wedda Toren Arnhem Holanda 2069        
95 Koen Riemens De Pion Holanda 2064        
96 Eihartze Buiza Prieto Endroke X. E. Navarra 2063 2093 2449 WFM  
97 Amardip Ahluwalia Crowborough Anglaterra 2063        
98 Javiera Gomez Barrera   Xile 2063     WIM  
99 Stefan Hess SV Oisterwijk Holanda 2061   2194    
100 Iván Gonzalvez Tamarit Mislata Valencia 2061 2049 2228    
101 Rolando Renteria Carlos Cuartas Colombia 2055        
102 Luis Busquets Tres Peons USA 2055   2058 FM  
103 Mirzaad Sayed Wahabuddin Kabul Afganistan 2049     FM  
104 Xavier Sagues Andreu Congrés Catalunya 2045 2025 2177    
105 Aiden Zhou   Canada 2044        
106 Josu Tornay Gomez Schachjugend Herborn 1998 Euskadi 2032 2054 1916    
107 Maria Andolfatto Excelsior Bergamo Italia 2028        
108 Aritz Idiazabal Troyas Endroke X. E. Navarra 2010 2013 2067    
109 Adrián García Ruiz Jake Catalunya 1995 2030 2133    
110 Graham Burton 3CS Anglaterra 1994   1939    
111 Jayaram Ramanna   India 1984        
112 José Luis Gonzalvez Perales Mislata Valencia 1984 1978      
113 Mulay Pratik   India 1982        
114 Julian Kersten Tschaturanga Austria 1979        
115 Nepin Yadar PAU Turquia 1972        
116 Anders Sandstrom SK Mumien Suecia 1965   2026    
117 Gustavo Magallanes Peón Doblado Catalunya 1959 1971 2125    
118 Marija Larina Fryazino Chess Club Rusia 1946     WFM  
119 Nair Sanjeev   India 1942        
120 Francesc Blasco Cusidó Valls Catalunya 1929 1937 2107    
121 Silvia Guerini Caissa Italia Italia 1924        
122 Micah Reverdy Torrenegra Catalunya 1920 1915 2079    
123 Albert Gutierrez Palomino L'Espiga de les Corts Catalunya 1912 2026 2085    
124 Artai Bringas Gómez Xadrez Laroca Galiza 1909 2898 2011    
125 Francisco Alcaraz Lopez Foment Martinenc Catalunya 1889 1886 2057    
126 Antonio Galiano Martínez CAC Beniaján Murcia 1888 1884      
127 Roel Romanesco SV Oisterwijk Holanda 1885   2094    
128 Emma de Vries WSG Winterswijk Holanda 1884        
129 Pankit Mota   India 1866   2195    
130 Carlos Severri Arrese Agustí Catalunya 1864 1869 2058 MC  
131 Felipe Diaz Rubi Cerdanyola del Vallés Catalunya 1851 1844 1994    
132 Rubén Lorenzo Martínez Les Franqueses Catalunya 1846 1821 1985    
133 Kaisary Umang   India 1831        
134 Anusha N L V   India 1828        
135 Jaume Rodon Balcells Mollerusa Catalunya 1819 1842 2014    
136 Leif Hafstad Exeter Anglaterra 1817   1387    
137 Shreyas S. Nikam   India 1808        
138 Klaus Rudolph SU Ebersberg-Grafing Alemanya 1778   1844    
139 Arnau Gonzàlez Cobos Sant Andreu Catalunya 1767 1792 2023    
140 Robveille Laurent ABC pays de Vannes França 1724   2043    
141 Juan Pablo Valencia   Xile 1683        
142 Hanane Houzi Acharki El Masnou Catalunya 1664 1626 1852    
143 Ida Tateo Tres Peons USA 1220   1573    

 

B NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Lluís Albert Rius Colomer Martorell Catalunya 1905 1931 2062  
2 Antonio Lopez Manzano Centre Aragonés Catalunya 1900 1908 2106  
3 José Miguel Pérez García Círculo Mercantil Castellón Valencia 1891 1891    
4 Yannic Husers SV Almelo Holanda 1881      
5 Antoni Gallego Montes Pallejà Catalunya 1837 1830 2032  
6 Julián Francisco García Clemente Peón Negro Catalunya 1828 1883 1986  
7 Vinay Kurtkoti   India 1819      
8 José Daniel Peirón Lluch ONCE Catalunya 1805 1863 2027  
9 Ángel David Silva Peña Torrenegra Catalunya 1801 1744 2026  
10 Safae Lakehal FUE Marroc 1794      
11 Mohamed Amin El Fezari Borj Martil Marroc 1793      
12 Juan Quero Ortega El Prat Catalunya 1779 1787 1946  
13 Magí Bernat Pascual Catalunya Escacs Club Catalunya 1778 1821 2035  
14 Luis Vega Rangel Pallejà Catalunya 1769 1774 1966  
15 Gerard Werkhoven RSC Belgisch Park Holanda 1764   2030  
16 Ethan Low   Canada 1741      
17 Luis Mercader Rubio Torrenegra Catalunya 1732 1694 1948  
18 Hanumantha R   India 1722      
19 Christian Salwasser SC Rastatt Alemanya 1718      
20 Pablo Valero Recalde Agustí Catalunya 1715 1645 1930  
21 Jose Luis Garcia Punzano Sant Josep de Badalona Catalunya 1706 1732 1890  
22 Hector F. Aparicio Escudero Tres Peons Catalunya 1697 1659 1926  
23 Farjana Hossain Annie   Bangladesh 1680      
24 José Rivadavia González Tortosa Catalunya 1666 1718 1855  
25 Marcelo Muñoz Prior Congrés Catalunya 1631 1740 1855  
26 Yana Zakirova Vienna Austria 1626      
27 Pablo Camacho Alvarez Congrés Catalunya 1624 1618 1857  
28 Christian Huber Grazer Schachfreunde Austria 1582      
29 Joan Baptista Pifarré Gené Tres Peons Catalunya 1489 1418 1723  
30 Weng Yan ONG   Malasya 1454      
31 Ethan Su Vancouver Canada 1443      
32 Eduardo Piccolo Tres Peons Catalunya 1442   1717  
33 Samson Valentin Königsspringer Hamburg Alemanya 1423      
34 Mahi Amit Doshi   India 1292   1929  
35 Plácido Pérez Ramírez Sant Martí Catalunya 1281 1596 1596  
36 Gustavo Groesman Torre Blanca Argentina 0      

 

C NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Joan Ferre Navarro Amistat de Premia Catalunya 1629 1667 1896  
2 Rainier Siegel SC Kienberg Alemanya 1624   1847  
3 Ricardo Salvador Sanchez Colon Sabadell Chessy Catalunya 1606 1616 1651  
4 Carlos P. Fernández Benito La Cadena Catalunya 1597 1624 1842  
5 Mao Nozaki New York USA 1576      
6 Joaquím Sans Bascu Tres Peons Catalunya 1556 1655 1796  
7 Miguel Ayllón Barranco Catalunya Escacs Club Catalunya 1550 1720 1779  
8 José Luis González Trigo Foment Martinenc Catalunya 1536 1555 1798  
9 Arami Lobo Pereira Llinars del Vallés Catalunya 1515 1587 1791  
10 José Juan Fernández Panzano Congrés Catalunya 1512 1439 1755  
11 Victor Fontela Hidalgo Ideal Clavé Catalunya 1510 1548 1764  
12 Carlos Bascuñana Del Castillo Congrés Catalunya 1507 1560 1751  
13 Adolfo García Torres Castellar del Vallés Catalunya 1490 1484 1803  
14 Luis Febrero Comtal Catalunya 1479 1524 1692  
15 Didac Membrives Pino El Prat Catalunya 1477 1391 1805  
16 Alex Casals Sansoli L'Estany Catalunya 1474 1500 1764  
17 Josep Negre Pipla Les Franqueses Catalunya 1443 1478 1740  
18 Mariano Fernandez Macarron Congres Catalunya 1429 1463 1719  
19 Albert Morales Rubiella ONCE Catalunya 1396 1444 1684  
20 Jordi Calvet Blesa Ateneu Barcelonés Catalunya 1394 1484 1678  
21 Adrià Vila Plana Catalunya Escacs Club Catalunya 1382 1413 1663  
22 Juli Bernat Mor Catalunya Escacs Club Catalunya 1370 1363 1699  
23 Haizea Tornay Schachjugend Herborn 1999 Alemanya 1354 1354    
24 Christian Trummer Grazer Schachfreunde Austria 1347      
25 Josse Emmanuelle ABC pays de Vannes França 1334      
26 Noiray Jordan Echiquier des Lions França 1287      
27 Manuel Martinez Hurtado Grupo Covadonga Asturias 1286 1273    
28 Aritz Tornay Schachjugend Herborn 1998 Alemanya 1266      
29 Diego Membrives Cano El Prat Catalunya 1262 1239 1507  
30 Virgínia Gendre Díez Igualada Catalunya 1242 1211 1510  
31 Andrej Salwasser SC Rastatt Alemanya 1166      
32 Xavier Martimpé Burgués Sant Martí Catalunya 1141      
33 Rafael Orts González Sant Martí Catalunya 1089 1100 1499  
34 Trummer Alexander Grazer Schachfreunde Austria 0      
35 Maya Nozaki New York USA 0      
36 Sekandari Ahmad Zia Kabul Afghanistan 0      
37 Jose Martinez Hurtado Grupo Covadonga Asturias 0      
38 Rafael Recacha Delgado Peón Negro Catalunya 0   1608  
39 Jefferson Solorzano Cruz Jake Catalunya 0      

 



 

 

 

 

 

   

   Organitzadors:                                   Colaboren:

     CATALUNYA ESCACS CLUB    CLUB D'ESCACS COMPTAL    CLUB D'ESCAS LA CADENA    PEÓN NEGRO                       GENERALITAT DE CATALUNYA       GELATS DINO    ATLES SPORT    F.C.E.           


  Recomanen:

    AJEDREZND     GRUPO BALI        

 
SECRETARIAT D'ENTITATS SHB