XIX OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS

DE SANTS, HOSTAFRANCS I LA BORDETA

                                                             Del 18 al 29 d'agost de 2017

AJUNTAMENT
AJUNTAMENT DE BARCELONA DISTRICTE SANTS-MONTJUÏC
COTXERES
 



A NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Grigoriy Oparin   Rusia 2613     GM
2 Rinat Zumabayev   Kazakhstan 2611     GM
3 Jorge Cori   Perú 2611     GM
4 Daniele Vocaturo Mollet Italia 2594     GM
5 Andreas Heimann OSG Baden-Baden  Alemanya 2577     GM
6 Dmitry Svetushkin    Moldavia 2574     GM
7 Isam Ortiz Suarez   Cuba 2570     GM
8 Karen Grigoryan   Armenia 2561     GM
9 Vaibhav Suri   India 2558     GM
10 Camilo Gomez Garrido    Cuba 2524     GM
11 Axel Delorme Barberà del Vallés França 2514     MI
12 Cristhian Camilo Ríos    Colombia 2501     MI
13 Burak Firat    Turquia 2499     GM
14 Gerald Hertneck  Zugzwang Munich Alemanya 2498     GM
15 Jaime Cuartas Perona i Peo Colombia 2492     GM
16 Aimen Rizouk Barberà del Vallés Argelia 2489     GM
17 R. Praggnanandhaa   India 2471     IM
18 Nicolas Brunner Vandoeuvre França 2459     MI
19 Moroni Luca jr Ceriano Italia 2453     IM
20 Maximilian Neef USV TU Dresden Alemanya 2451     MI
21 Mert Erdogdu    Turquia 2448     MI
22 Kevin Goh Wei Ming Singapore Singapur 2446     MI
23 El Adnani Mokhliss   Marroc 2446     MI
24 Irine Kharisma Sukandar   Indonesia 2419     WGM
25 Mu Ke   Xina 2408      
26 Georgios Souleidis Hamburger SK Alemanya 2408     MI
27 Malte Colpe Hamburger SK Alemanya 2402      
28 Carlomagno Oblitas   Perú 2395     MI
29 Stephan Victor   França 2352     FM
30 Clemens Rietze SC Rotation Pankow Alemanya 2343     FM
31 Julian Kramer Hamburger SK Alemanya 2342     FM
32 Juan Plazuelo Pascual Virgen de Atocha Madrid 2334     FM
33 Uksini Bardhyl Hamburger SK Alemanya 2331      
34 Antoine Flick Philidor Mulhouse França 2326     MF
35 Hanan Mordechai Beer-Sheva Israel 2326     FM
36 Alexander Kholopov SUSMU Rusia 2299     FM
37 Matthew Wadsworth Maidenhead Anglaterra 2292     MF
38 Joachim Mouhamad ALBCS Grand Quevilly França 2290      
39 Bernat Serarols Mabras Xeraco Valencia 2287      
40 Wolfgang Pajeken FC St. Pauli von 1910 Alemanya 2285     MF
41 Daniele Lapiccirella  Ceriano Italia 2275      
42 R. Vaishali   India 2272     WIM
43 Thomas Henrich SK Marburg Alemanya 2266      
44 Paul Srijit   India 2248      
45 Nisha Mohota    India 2247     WGM
46 Peter Hildenbrand SC 1926 Leimen Alemanya 2244      
47 Julian Groetzbach Hamburger SK Alemanya 2243      
48 Felipe Vergara Jofre   Xile 2234     FM
49 Adrián Randazzo Cerdanyola del Vallés Italia 2228     FM
50 Tim Jaksland Hillerød Dinamarca 2227     FM
51 Henk-Jan Visser Caïssa-Eeenhoorn Holanda 2226      
52 Yuleisy Hernandez Moya    Cuba 2223     WIM
53 Lars Laustsen Sjælsø Skakklub Dinamarca 2204      
54 Lars Hinrichs Hamburger Schachklub  Alemanya 2191      
55 Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Dinamarca 2175      
56 Saber Yasser  Marrakech Marroc 2173      
57 Liu Manli   Xina 2173      
58 Rik de Wilde SC Dordrecht Holanda 2170      
59 Kubicki Marek AZS UMK Toruń Polonia 2151      
60 Emerick Lafortune Echiquier Carcassonnais França 2130      
61 Jerry Meza Ponce   Ecuador 2116      
62 Jakob Leon Pajeken HSK von 1830 e.V. Alemanya 2108      
63 David Vigo Allepuz Catalunya Escacs Club Catalunya 2104      
64 José Eduardo Maia Fluminense Brasil 2100     MF
65 Noureddine Messala  Raja Casablanca  Marroc 2100      
66 Kavinda Akila University of Colombo Sri Lanka 2099      
67 Luca Tazzioli Club 64 Italia 2098      
68 Richard Schelvis De Wijker toren Holanda 2098      
69 Nikita Voinikonis   Rusia 2091      
70 Matteo Zoldan Chess Projects  Italia 2087     CM
71 Harry Grieve RGS Guildford Anglaterra 2076      
72 Achraf Hadj Khoulti Raja Morocco Marroc 2067     CM
73 Carsten Erlandsen Hillerød Dinamarca 2064      
74 Stefan Hess SVO Holanda 2021      
75 Justin Hadi Beeston Anglaterra 2019      
76 Xu Mingwei   Xina 2017      
77 Isaac Lozano Osorio Nuestro Ajedrez en Europa Castilla La Mancha 2012      
78 Malynovskyi Rostyslav Avangard Ucraina 2005      
79 Purushothaman Thirumalai   India 2005     FM
80 José Miguel Pérez García Círculo Mercantil de Castellón Valencia 2004      
81 Francisco Javier Ramon Serrano La Colmena Catalunya 2001      
82 Wang Jiaqi   Xina 1991      
83 G.P.Burton 3 CV Anglaterra 1990      
84 Besso Guadalupe Universidad de la Punta Argentina 1986     WIM
85 Jamal Messala  Marrakech Marroc 1984      
86 Lars Nilsson Hillerød Dinamarca 1976      
87 Arif Fadoua Marrakech Marroc 1976      
88 Jordi Martinez Talavera Sant Josep de Badalona Catalunya 1974      
89 Dieter Nederveld TEC Darmstadt Alemanya 1969      
90 Felipe Díaz Rubí Cerdanyola del Vallés Catalunya 1966      
91 Juan Luis Velez Romero Masnou C.E. Catalunya 1966      
92 Carolin Dirmeier FC Bayern München Alemanya 1956      
93 Anders Sandström SK Mumien Suecia 1953     IA
94 Aashna Makhija    India 1947      
95 Peter Svendsen Hillerød Dinamarca 1938      
96 Cas Kok De Wijker Toren Holanda 1937      
97  Roberto Bartolozzi Circolo Scacchistico Forlivese Italia 1928      
98 Holger Werner Post Süd Regensburg Alemanya 1926      
99 Micah Fabrice Reverdy Torrenegra Catalunya 1912      
100 Leonardo Vilona Ostia Scacchi ASD Italia 1909      
101 Probsdorfer Günther SC Garching Alemanya 1892      
102 Frank Schuetzhold SC Naunhof Alemanya 1891      
103 Anne Marie Conti Echiquier de la ville Montreuil França 1887      
104 Dustin Opasiak SK Weisse Dame Hamburg Alemanya 1885      
105 Simonini Mattia Club 64 Italia 1879      
106 Hernán Siludakis Drac Negre Argentina 1874      
107 Besso Javier Alejandro Club de Ajedrez Don Lucero Argentina 1837      
108 Heyne Regina FC Bayern München Alemanya 1830      
109 Francesc Hernández Requena Olot Catalunya 1807      
110 Sergio Recio Reyes Sant Feliu Catalunya 1807      
111 Szilvia Lochte SF Starnberger-See Hongría 1805      
112 Jaume Rodon Balcells Mollerusa Catalunya 1803      
113 Francisco Alcaraz López Foment Martinenc Catalunya 1798      
114 Gerd Densing Sprenger Echternach Luxembourg Alemanya 1782      
115 Rafael Prieto Velasco Miraflores Andalucia 1772      
116 Margarita Zvereva Botvinnik Chess School Rusia 1771     WCM
117 Ksenia Strukova Botvinnik Chess School Rusia 1762      
118 Juan Quero Ortega El Prat Catalunya 1720      
119 Manel Martínez Moriña  Sallent Catalunya 1696      
120 Hanane Houzi Acharki El Masnou Catalunya 1630      
121 Jordi Caixal Piqué La Selva del Camp Catalunya 1615      
122 Ruben Lorenzo Martinez Les Franqueses Catalunya 1490      
123 Liu Mide   Xina 1468      
124 Wang Yifan    Xina 1424      
125 Ida Tateo Peona i Peó USA 1236      

 

B NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Mehdi Jamari FUS - Rabat Marroc 1936      
2 Salvatore Bevilacqua Ostia Scacchi ASD Italia 1900      
3 Ioannis Vlahakis Zinon Glyfada Grecia 1896      
4 Lemmy Schakel De Giessen en Linge Holanda 1883      
5 Kevin Low   Canada 1854     CM
6 Oney Remel   França 1850      
7 Isabelle Mamah Echiquier Marsellais França 1841      
8 Guttorm Andersen SK Stjernen Noruega 1829      
9 Oscar Corbacho Chaves Magic Extremadura 1824      
10 Matthias Laffonta Juillan Echecs França 1806      
11 Gerard Werkhoven RSC Belgisch Park Holanda 1798      
12 Roel Romanesco SV Oisterwijk Holanda 1791      
13 El Mehdi Soussi Casablanca Marroc 1783      
14 Angelo Conti Echiquier de la ville Montreuil França 1780      
15 Pere Morales Mendizabal  Torrenegra Catalunya 1777      
16 Yassine Bouhrara  Sidi Sliman Marroc 1774      
17 Willy Mimbasa Kutesa Lemba Chess Club Congo 1760      
18 Karin Roos FC Bayern München Alemanya 1760      
19 Magí Bernat Pascual Catalunya Escacs Club Catalunya 1753      
20 Luis Mercader Rubio Torrenegra Catalunya 1747      
21 José Luis Díaz Soro Igualada Catalunya 1745      
22 Mariam Tsulaia Torrenegra Georgia 1698      
23 Domenico Natoli Accademia Scacchistica Monrealese Italia 1691      
24 José Rivadavia González Tortosa Catalunya 1675      
25 Simone Festa  Eur Scacchi Italia 1653      
26 Żebrowska Anna AZS UMK Toruń Polonia 1651      
27 Ethan Low   Canada 1643      
28 Elmorjani Elmokhtar Union de Tetouan  Marroc 1642      
29 Anton Akhuba  Botvinnik Chess School Rusia 1627      
30 Mikhail Yudin Botvinnik Chess School Rusia 1615      
31 Andrea Caputo Eur Scacchi Italia 1608      
32 Mariya Nepomnyaschaya Botvinnik Chess School Rusia 1606      
33 Mohamed Jdiyou Sidi Sliman Marroc 1597      
34 Kurt Herbert FC Bayern München Alemanya 1588      
35 Konstantin Dubinenko Botvinnik Chess School Rusia 1581      
36 Salvatore Norrito Centro Scacchi Palermo  Italia 1528      
37 Lev Zverev  Botvinnik Chess School Rusia 1465      
38 Àngel Pons Vinent Es Castell Illes Balears 1459      
39 Sunle Gong   Xina 1376      
40 Salma Essawab  KACM Marroc 0      
41 Ali Sadellah Khouribga Marroc 0      
42 Sunjia Gong   Xina 0      

 

 

 
C NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Francesc Domenche Redondo Foment Martinenc Catalunya 1618      
2 Joan Ferre Navarro Amistat de Premia Catalunya 1603      
3 Christophe Batakafwa Biabu Lemba Chess Club Congo 1600      
4 Josep Manuel Gómez Guinovart Congrés Catalunya 1592      
5 Ilya Shadrin Yunost Moscvy Rusia 1564      
6 José Juan Fernández Panzano Congrés Catalunya 1554      
7 Lluis Febrero Pérez Comtal Catalunya 1518      
8 José Aunés Caballero Catalunya Escacs Club Catalunya 1475      
9 Yakov Yudin Botvinnik Chess School Rusia 1393      
10 Maximiliano Moreno López La Cadena Catalunya 1326      
11 Pol Ortíz Padro Tres Peons Catalunya 1292      
12 Juli Bernat Mor Catalunya Escacs Club Catalunya 1274      
13 Joan Carles Gómez Cervantes Castellar del Vallés Catalunya 0   1681  
14 Eddy Masiala Mayuku   Congo 0      
15 Giuseppe Berlanda Torrenegra Italia 0      
16 Didac Membrives Pino El Prat Catalunya 0      
17 Diego Membrives Cano El Prat Catalunya 0      
18 Habes Khelil CEC Argelia 0      

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

   

   Organitzadors:                 Colaboren:

     CATALUNYA ESCACS CLUB    CLUB D'ESCACS COMPTAL    CLUB D'ESCAS LA CADENA                                    GENERALITAT DE CATALUNYA       GELATS DINO    ATLES SPORT    F.C.E.   


  Recomanen:

    AJEDREZND     GRUPO BALI        

 

 
SECRETARIAT D'ENTITATS SHB