XIX OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS

DE SANTS, HOSTAFRANCS I LA BORDETA

                                                             Del 18 al 29 d'agost de 2017

AJUNTAMENT
AJUNTAMENT DE BARCELONA DISTRICTE SANTS-MONTJUÏC
COTXERES
 
A NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Grigoriy Oparin   Rusia 2613     GM
2 Rinat Zumabayev   Kazakhstan 2611     GM
3 Jorge Cori   Perú 2611     GM
4 Simen Agdestein   Noruega 2604     GM
5 Daniele Vocaturo Mollet Italia 2594     GM
6 Aryan Tari   Noruega 2593     GM
7 Aleksander Delchev   Bulgaria 2588     GM
8 Andreas Heimann OSG Baden-Baden  Alemanya 2577     GM
9 Dmitry Svetushkin    Moldavia 2574     GM
10 Isam Ortiz Suarez   Cuba 2570     GM
11 Karen Grigoryan   Armenia 2561     GM
12 Yusnel Bacallao Alonso    Cuba 2554     GM
13 Jan-Christian Schröder    Alemanya 2539     GM
14 Leandro Krysa Mollet Argentina 2534     GM
15 Stanislav Novikov Botvinnik Chess School Rusia 2534     GM
16 Yuri Gonzalez   Cuba 2530     GM
17 Camilo Gomez Garrido    Cuba 2524     GM
18 Axel Delorme Barberà del Vallés França 2514     MI
19 Cristhian Camilo Ríos    Colombia 2501     MI
20 Burak Firat    Turquia 2499     GM
21 Gerald Hertneck  Zugzwang Munich Alemanya 2498     GM
22 Miguel Muñoz Sant Andreu Catalunya 2495     GM
23 Jaime Cuartas Perona i Peo Colombia 2492     GM
24 Aimen Rizouk Barberà del Vallés Argelia 2489     GM
25 Johan Salomon    Noruega 2488     MI
26 R. Praggnanandhaa   India 2471     MI
27 Nicolas Brunner Vandoeuvre França 2459     MI
28 Moroni Luca jr Ceriano Italia 2453     MI
29 Maximilian Neef USV TU Dresden Alemanya 2451     MI
30 Mert Erdogdu    Turquia 2448     MI
31 Kevin Goh Wei Ming Singapore Singapur 2446     MI
32 El Adnani Mokhliss   Marroc 2446     MI
33 Raven Sturt Marshall USA 2444      
34 Sam Collins   Irlanda 2443     MI
35 Irine Kharisma Sukandar   Indonesia 2419     WGM
36 Philippe Brochet  ECM França 2417     MI
37 Leonardo Valdés Romero   Costa Rica 2415     MI
38 Sebastian Mihajlov   Noruega 2414     MF
39 Mu Ke   Xina 2408      
40 Georgios Souleidis Hamburger SK Alemanya 2408     MI
41 Malte Colpe Hamburger SK Alemanya 2402      
42 Carlomagno Oblitas   Perú 2395     MI
43 Jakob Pfreundt Königsspringer Hamburg Alemanya 2388      
44 Florian Grafl Escola d'Escacs de Barcelona Alemanya 2374     MI
45 Lance Henderson Ajedrez Metro Club Marbella Andalucia 2369      
46 Tsolakidou Stravoula Kavala Chess Club Grecia 2368     WGM
47 Alberto Chueca Forcén Escola d'Escacs de Barcelona Catalunya 2361     MF
48 Stephan Victor   França 2352     MF
49 Michael Kleinman    Canada 2344     MF
50 Clemens Rietze SC Rotation Pankow Alemanya 2343     MF
51 Julian Kramer Hamburger SK Alemanya 2342     MF
52 Khamparia Akshat    India 2342     MI
53 Juan Plazuelo Pascual Virgen de Atocha Madrid 2334     MF
54 Aakanksha Hagawane   India 2334     WIM
55 Uksini Bardhyl Hamburger SK Alemanya 2331      
56 Antoine Flick Philidor Mulhouse França 2326     MF
57 Hanan Mordechai Beer-Sheva Israel 2326     MF
58 Matta Vinay Kumar   India 2326     MF
59 Johannes Haug   Noruega 2325     MF
60 Milton Pantzar   Noruega 2313     MF
61 Alexander Kholopov SUSMU Rusia 2299     MF
62 Eivind Risting   Noruega 2295     MF
63 Matthew Wadsworth Maidenhead Anglaterra 2292     MF
64 Joachim Mouhamad ALBCS Grand Quevilly França 2290      
65 Bernat Serarols Mabras Xeraco Valencia 2287      
66 Mike Ivanov    Canada 2286     MF
67 Wolfgang Pajeken FC St. Pauli von 1910 Alemanya 2285     MF
68 Mario Gavilán Díaz Nazarí Andalucia 2285     MF
69 V.S. Raahul   India 2282      
70 Lucas Ranaldi   Noruega 2278     MF
71 Julio A Hernando Rodrigo Escola d'Escacs de Barcelona Catalunya 2276     MI
72 Daniele Lapiccirella  Ceriano Italia 2275      
73 Gregor Haag   Alemanya 2273      
74 R. Vaishali   India 2272     WIM
75 Thomas Henrich SK Marburg Alemanya 2266      
76 Giulio Calavalle A.s.d. C.S.B. Italia 2265      
77 Paul Srijit   India 2248      
78 Nisha Mohota    India 2247     WGM
79 Peter Hildenbrand SC 1926 Leimen Alemanya 2244      
80 Julian Groetzbach Hamburger SK Alemanya 2243      
81 Felipe Vergara Jofre   Xile 2234     MF
82 Adrián Randazzo Cerdanyola del Vallés Italia 2228     MF
83 Tim Jaksland Hillerød Dinamarca 2227     MF
84 Henk-Jan Visser Caïssa-Eeenhoorn Holanda 2226      
85 Yuleisy Hernandez Moya    Cuba 2223     WIM
86 Bret Addison Hartlepool Anglaterra 2219      
87 Emilia Djingarova   Bulgaria 2218     WGM
88 Christian Jeitz TSP Bieles Luxemburg 2208      
89 Louis Thibault Rueil Malmaison França 2207     MF
90 Lars Laustsen Sjælsø Skakklub Dinamarca 2204      
91 Alistair Hill Battersea Anglaterra 2192      
92 Tea Gueci Obiettivo Risarcimento Padova Italia 2192     WFM
93 Lars Hinrichs Hamburger Schachklub  Alemanya 2191      
94 Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Dinamarca 2175      
95 Daniela Movileanu Obiettivo Risarcimento Padova Italia 2175     WFM
96 Saber Yasser  Marrakech Marroc 2173      
97 Liu Manli   Xina 2173      
98 Cristian Fernandez Diaz Mollet Catalunya 2173     MF
99 Rik de Wilde SC Dordrecht Holanda 2170      
100 Max Orteu Capdevila Escola d'Escacs de Barcelona Catalunya 2161      
101 Artur Valls Martí Ateneu Colón Catalunya 2152     MC
102 Kubicki Marek AZS UMK Toruń Polonia 2151      
103 Andreu Blasco Coll Castelldefels Catalunya 2144     MC
104 Matthieu Smith  Clichy echecs 92 França 2138      
105 Costantino Delizia   Italia 2132      
106 Emerick Lafortune Echiquier Carcassonnais França 2130      
107 Isak Storme   Suecia 2129      
108 Jerry Meza Ponce   Ecuador 2116      
109 Jakob Leon Pajeken HSK von 1830 e.V. Alemanya 2108      
110 Tarjei J. Svensen OSS Noruega 2106      
111 David Vigo Allepuz Catalunya Escacs Club Catalunya 2104      
112 José Eduardo Maia Fluminense Brasil 2100     MF
113 Noureddine Messala  Raja Casablanca  Marroc 2100      
114 Kavinda Akila University of Colombo Sri Lanka 2099      
115 Luca Tazzioli Club 64 Italia 2098      
116 Richard Schelvis De Wijker toren Holanda 2098      
117 Nikita Voinikonis   Rusia 2091      
118 Juan Manuel Sànchez López  Barcelona Catalunya 2088     MC
119 Matteo Zoldan Chess Projects  Italia 2087     CM
120 Harry Grieve RGS Guildford Anglaterra 2076      
121 Aleksander Lindbøl   Noruega 2076      
122 Kenny Rivalin ABC Pays de Vannes França 2074      
123 Francisco Rojano Caño La Colmena Catalunya 2071     MC
124 Achraf Hadj Khoulti Raja Morocco Marroc 2067     CM
125 Carsten Erlandsen Hillerød Dinamarca 2064      
126 Victor Haie Sèvres-Ville d'Avray França 2062      
127 Tommaso Fuochi Scacchi e Dama Faenza Italia 2062      
128 Carlos Fernández Madrid Sant Josep de Badalona Catalunya 2048     MC
129 Ramon Vicient Calvo Peó Vuit Catalunya 2048      
130 Stefan Hess SVO Holanda 2021      
131 José Luis Ayala Abenza La Cadena Catalunya 2020      
132 Justin Hadi Beeston Anglaterra 2019      
133 Xu Mingwei   Xina 2017      
134 Käppeli Adriano Bellinzona Suissa 2016      
135 Isaac Lozano Osorio Nuestro Ajedrez en Europa Castilla La Mancha 2012      
136 Eivind Bruaset   Noruega 2012      
137 Cesare Cristiani  A. D. Scacchi Franciacorta Italia 2007      
138 Malynovskyi Rostyslav Avangard Ucraina 2005      
139 Purushothaman Thirumalai   India 2005     MF
140 José Miguel Pérez García Círculo Mercantil de Castellón Valencia 2004      
141 Francisco Javier Ramon Serrano La Colmena Catalunya 2001      
142 A.  Harshini                        India 2000     WFM
143 Jan Brunner Schoenaich Alemanya 1992      
144 Wang Jiaqi   Xina 1991      
145 G.P.Burton 3 CV Anglaterra 1990      
146 Juan Carlos Alcala Valiente
 
La Colmena Catalunya 1987      
147 Besso Guadalupe Universidad de la Punta Argentina 1986     WIM
148 Jamal Messala  Marrakech Marroc 1984      
149 Lars Nilsson Hillerød Dinamarca 1976      
150 Arif Fadoua Marrakech Marroc 1976      
151 Sigurd Kjelsbøl Huse   Noruega 1976      
152 Jordi Martinez Talavera Sant Josep de Badalona Catalunya 1974      
153 Imanol Segura Del Frago Club ajedrez Laudio Euskadi 1974      
154 Dieter Nederveld TEC Darmstadt Alemanya 1969      
155 Felipe Díaz Rubí Cerdanyola del Vallés Catalunya 1966      
156 Juan Luis Velez Romero Masnou C.E. Catalunya 1966      
157 Guerau Masagué Artero Lleida Catalunya 1965      
158 Carolin Dirmeier FC Bayern München Alemanya 1956      
159 Anders Sandström SK Mumien Suecia 1953     AI
160 Aashna Makhija    India 1947      
161 Maarten Hoeneveld Caissa Amsterdam Holanda 1947      
162 Peter Svendsen Hillerød Dinamarca 1938      
163 Cas Kok De Wijker Toren Holanda 1937      
164 Ingrid Greibrokk   Noruega 1936      
165 Tatiana Velichko Moscow Rusia 1934      
166 Dr. Bernd Skutta KKS Koeln Alemanya 1934      
167  Roberto Bartolozzi Circolo Scacchistico Forlivese Italia 1928      
168 Holger Werner Post Süd Regensburg Alemanya 1926      
169 Hugues Mauffrey Echiquier de la ville Montreuil França 1923      
170 Manel Leon Escoda Cornella Catalunya 1913      
171 Micah Fabrice Reverdy Torrenegra Catalunya 1912      
172 Tomas Vives Bellber El Masnou Catalunya 1912      
173 Leonardo Vilona Ostia Scacchi ASD Italia 1909      
174 Bob Bishoen Vegtlust Holanda 1902      
175 Probsdorfer Günther SC Garching Alemanya 1892      
176 Frank Schuetzhold SC Naunhof Alemanya 1891      
177 Anne Marie Conti Echiquier de la ville Montreuil França 1887      
178 Dustin Opasiak SK Weisse Dame Hamburg Alemanya 1885      
179 Simonini Mattia Club 64 Italia 1879      
180 Patrignani Tiziano Dynamo Urbino Italia 1878      
181 Hernán Siludakis Drac Negre Argentina 1874      
182 Kimiya Sajjadi    Noruega 1874      
183 Tosca Proetti A.s.d. C.S.B. Italia 1863      
184 Penelope Gonzalez Diaz   Cuba 1855      
185 Besso Javier Alejandro Club de Ajedrez Don Lucero Argentina 1837      
186 Heyne Regina FC Bayern München Alemanya 1830      
187 Fernando González Martín Diagonal Mar Catalunya 1822      
188 Francesc Hernández Requena Olot Catalunya 1807      
189 Sergio Recio Reyes Sant Feliu Catalunya 1807      
190 Szilvia Lochte SF Starnberger-See Hongría 1805      
191 Jaume Rodon Balcells Mollerusa Catalunya 1803      
192 Artai Bringas Gómez Xadrez Laroca Galicia 1799      
193 Francisco Alcaraz López Foment Martinenc Catalunya 1798      
194 Sara Næss   Noruega 1795      
195 Gerd Densing Sprenger Echternach Luxembourg Alemanya 1782      
196 Rafael Prieto Velasco Miraflores Andalucia 1772      
197 Margarita Zvereva Botvinnik Chess School Rusia 1771     WCM
198 Bruno Davy Echiquier de la ville Montreuil França 1763      
199 Ksenia Strukova Botvinnik Chess School Rusia 1762      
200 Dani Halegua CEIT França 1753      
201 Juan Quero Ortega El Prat Catalunya 1720      
202 Laurent Robveille  ABC Pays de Vannes França 1720      
203 Manel Martínez Moriña  Sallent Catalunya 1696      
204 Elias Hulleberg Sidali OSS Noruega 1675      
205 Erlend Reigstad   Noruega 1650      
206 Hanane Houzi Acharki El Masnou Catalunya 1630      
207 Jordi Caixal Piqué La Selva del Camp Catalunya 1615      
208 Ruben Lorenzo Martinez Les Franqueses Catalunya 1490      
209 Liu Mide   Xina 1468      
210 Wang Yifan    Xina 1424      
211 Ida Tateo Peona i Peó USA 1236      
212 Shiv Shome   India 0      

 

B NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Manuel Pulido León Peona i Peó Catalunya 1944      
2 Mehdi Jamari FUS - Rabat Marroc 1936      
3 Manuel Alejandro Guzmán Robles  Congrés Xile 1930      
4 Salvatore Bevilacqua Ostia Scacchi ASD Italia 1900      
5 Muhammad Qasim Comtal Pakistan 1899      
6 Antonio Lopez Manzano Centre Aragonés Catalunya 1898      
7 Ioannis Vlahakis Zinon Glyfada Grecia 1896      
8 Luis Vega Rangel Pallejà Catalunya 1890      
9 Lemmy Schakel De Giessen en Linge Holanda 1883      
10 Txema Ingunza López Rey Ardid Bilbao Euskadi 1875      
11 Xavier Colom Andres Agustí Catalunya 1874      
12 Oscar González Lafita Barcelona Catalunya 1867     CM
13 Jorge Ritter Aguilar Agustí Catalunya 1865      
14 Abdalsalam Albazour   Palestina 1856      
15 Kevin Low   Canada 1854      
16 Oney Remel   França 1850      
17 Ugo Cattaneo A. D. Scacchi Franciacorta Italia 1847      
18 Isabelle Mamah Echiquier Marsellais França 1841      
19 Frederic Andreu Termes Congrés Catalunya 1837      
20 Guttorm Andersen SK Stjernen Noruega 1829      
21 Oscar Corbacho Chaves Magic Extremadura 1824      
22 Victor Mauffrey Echiquier de la ville Montreuil França 1823      
23 José Daniel Peirón Lluch ONCE Barcelona Catalunya 1818      
24 Antonio Madrid Solé Jake Catalunya 1817      
25 Dielli Riccardo A. D. Scacchi Franciacorta Italia 1815      
26 Juergen Brunner Rommelshausen Alemanya 1808      
27 Matthias Laffonta Juillan Echecs França 1806      
28 Giorgio Ghidinelli A. D. Scacchi Franciacorta Italia 1805      
29 Gerard Werkhoven RSC Belgisch Park Holanda 1798      
30 Pau Salvador Moya Nuñez Foment Martinenc Catalunya 1792      
31 Roel Romanesco SV Oisterwijk Holanda 1791      
32 El Mehdi Soussi Casablanca Marroc 1783      
33 Angelo Conti Echiquier de la ville Montreuil França 1780      
34 Júlia Muratet Carmona Banyoles Catalunya 1780      
35 Francisco Martín Valentín Tres Peons Catalunya 1779      
36 Pere Morales Mendizabal  Torrenegra Catalunya 1777      
37 Enric Franzoni Ladrón de Guevara Sant Andreu Catalunya 1764      
38 Willy Mimbasa Kutesa Lemba Chess Club Congo 1760      
39 Karin Roos FC Bayern München Alemanya 1760      
40 Magí Bernat Pascual Catalunya Escacs Club Catalunya 1753      
41 Luis Mercader Rubio Torrenegra Catalunya 1747      
42 José Luis Díaz Soro Igualada Catalunya 1745      
43 Joan Contreras Fernàndez Vilafranca Catalunya 1737      
44 Víctor Marquínez Costa Tres Peons Catalunya 1722      
45 F. Javier Fernández Benito La Cadena Catalunya 1702      
46 Mariam Tsulaia Torrenegra Georgia 1698      
47 Domenico Natoli Accademia Scacchistica Monrealese Italia 1691      
48 Jose Luis Garcia Punzano Sant Josep de Badalona Catalunya 1683      
49 Gregorio Valbuena Castro Jake Catalunya 1682      
50 Jordi Muratet Casadevall Banyoles Catalunya 1678      
51 José Rivadavia González Tortosa Catalunya 1675      
52 Antonio Palomero Gálvez Sant Boi Catalunya 1670      
53 Simone Festa  Eur Scacchi Italia 1653      
54 Żebrowska Anna AZS UMK Toruń Polonia 1651      
55 Ethan Low   Canada 1643      
56 Elmorjani Elmokhtar Union de Tetouan  Marroc 1642      
57 Anton Akhuba  Botvinnik Chess School Rusia 1627      
58 Koen Wijnhofen Club d'échecs international de Toulouse França 1624      
59 Mauro Grammatico Sant Martí Catalunya 1618      
60 Mikhail Yudin Botvinnik Chess School Rusia 1615      
61 Andrea Caputo Eur Scacchi Italia 1608      
62 Mariya Nepomnyaschaya Botvinnik Chess School Rusia 1606      
63 Mohamed Jdiyou Sidi Sliman Marroc 1597      
64 Kurt Herbert FC Bayern München Alemanya 1588      
65 Konstantin Dubinenko Botvinnik Chess School Rusia 1581      
66 Luis Delgado Fernández La Cadena Catalunya 1579      
67 Anders Stanghelle Nord-Odal Noruega 1554      
68 Leire Dorregarai Iparraguirre Mikel Gurea Navarra 1552      
69 Salvatore Norrito Centro Scacchi Palermo  Italia 1528      
70 Adrien Nottola Echiquier de la ville Montreuil França 1527      
71 Virgil Ani Barcelona Romania 1520      
72 Lev Zverev  Botvinnik Chess School Rusia 1465      
73 Ricardo Quemades Schmid Sant Boi  Catalunya 1465      
74 Àngel Pons Vinent Es Castell Illes Balears 1459      
75 Fabienne Mauffrey Echiquier de la ville Montreuil França 1423      
76 Joan Baptiste Pifarré Gené Tres Peons Catalunya 1422      
77 Sunle Gong   Xina 1376      
78 Salma Essawab  KACM Marroc 0      
79 Ali Sadellah Khouribga Marroc 0      
80 Sunjia Gong   Xina 0      
81 Louis Zhou Clichy échecs 92 França 0      
82 Jordi Campabadal Borras Castelldefels Catalunya 0      
83 Yassine Bouhrara  Sidi Sliman Marroc        

 

C NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Enric Sánchez de Medina Villagrasa Tres Peons Catalunya 1646      
2 Joaquim Sans Bascú Tres Peons Catalunya 1644      
3 Eduard Serentill Tost Sant Josep de Badalona Catalunya 1639      
4 Carlos P. Fernández Benito La Cadena Catalunya 1632      
5 Daniel Garrido Sanchez Badia Catalunya 1622      
6 Francesc Domenche Redondo Foment Martinenc Catalunya 1618      
7 Joan Ferre Navarro Amistat de Premia Catalunya 1603      
8 Christophe Batakafwa Biabu Lemba Chess Club Congo 1600      
9 Jordi Lahoz Bonaventura Sant Josep de Badalona Catalunya 1597      
10 Josep Manuel Gómez Guinovart Congrés Catalunya 1592      
11 Rainier Siegel SC Kienberg Alemanya 1590      
12 Ilya Shadrin Yunost Moscvy Rusia 1564      
13 José Juan Fernández Panzano Congrés Catalunya 1554      
14 Francisco Javier Romero Gámez Congrés Catalunya 1548      
15 Francisco Rivera Lopez Tres Peons Catalunya 1527      
16 Lluis Febrero Pérez Comtal Catalunya 1518      
17 José Luis González Trigo Foment Martinenc Catalunya 1518      
18 Lluis Gómez de Argila Tres Peons Catalunya 1516      
19 Jordi Sanchez Viana Barcelona Catalunya 1515      
20 Adolfo García Torres Castellar del Vallés Catalunya 1515      
21 Adolfo García Torres Castellar del Vallés Catalunya 1515      
22 Victor Fontela Hidalgo Ideal Clavé Catalunya 1512      
23 Jesus Garcia Cachinero Granollers Canovelles Catalunya 1507      
24 Fausto Núñez Romeo Foment Martinenc Catalunya 1507      
25 Pau Pascual Durán Foment Martinenc Catalunya 1491      
26 Alfonso Pedraza Mancilla Alicante Valencia 1489     OI
27 Ramir Artigas Crosas L'Espiga de les Corts Catalunya 1485      
28 José Aunés Caballero Catalunya Escacs Club Catalunya 1475      
29 Jordi Calvet Blesa Ateneu Barcelonés Catalunya 1453      
30 Rubén Expósito Rangel Tres Peons Catalunya 1425      
31 Salvador Acriz Ibañez Tres Peons Catalunya 1405      
32 Yakov Yudin Botvinnik Chess School Rusia 1393      
33 Maximiliano Moreno López La Cadena Catalunya 1326      
34 Marc Martínez Gámiz  GEVA Andorra Andorra 1300      
35 Pol Ortíz Padro Tres Peons Catalunya 1292      
36 Juli Bernat Mor Catalunya Escacs Club Catalunya 1274      
37 Rafael Torronteras Moral Sant Josep de Badalona Catalunya 1247      
38 Martí Martínez Balastegui GEVA Andorra Andorra 1224      
39 Joan Carles Gómez Cervantes Castellar del Vallés Catalunya 0   1681  
40 Eddy Masiala Mayuku   Congo 0      
41 Giuseppe Berlanda Torrenegra Italia 0      
42 Didac Membrives Pino El Prat Catalunya 0      
43 Diego Membrives Cano El Prat Catalunya 0      
44 Habes Khelil CEC Argelia 0      
45 Aleix Espuña Fontcuberta L'Espiga de les Corts Catalunya 0      
46 Josep Negre Pipla Les Franqueses Catalunya 0      
47 Davy Manon Echiquier de la ville Montreuil França 0      

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

   

   Organitzadors:                 Colaboren:

     CATALUNYA ESCACS CLUB    CLUB D'ESCACS COMPTAL    CLUB D'ESCAS LA CADENA                                    GENERALITAT DE CATALUNYA       GELATS DINO    ATLES SPORT    F.C.E.   


  Recomanen:

    AJEDREZND     GRUPO BALI        

 

 
SECRETARIAT D'ENTITATS SHB