XVIII OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS

DE SANTS, HOSTAFRANCS I LA BORDETA

                                                             Del 19 al 28 d'agost de 2016

AJUNTAMENT
AJUNTAMENT DE BARCELONA DISTRICTE SANTS-MONTJUÏC
COTXERES
 


A NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Krishnan Sasikiran   India 2658     GM
2 Axel Bachmann Mollet Paraguay 2656 2642 2658 GM
3 Alexandr Fier   Brasil 2627 2583   GM
4 Qun Ma   Xina 2621     GM
5 Jorge Cori   Peru 2601   2508 GM
6 Artyom Timofeev   Rusia 2596     GM
7 Vitaly Kunin Freibauer Mörlenbach-Birkenau Alemanya 2592     GM
8 Chanda Sandipan   India 2572     GM
9 Isan Reynaldo Ortiz Suarez   Cuba 2564 2553 2334 GM
10 Camilo Ernesto Gómez Garrido   Cuba 2560 2563 2538 IM
11 Krzysztof Jakubowski Silesia Racibórz Polonia 2548     GM
12 Jules Moussard Evry Grand Roque França 2539     IM
13 Chongsheng Zeng   Xina 2538     GM
14 Cristhian Cruz Tres Peons Peru 2533 2531 2570 GM
15 Karen Grigoryan   Armenia 2533   2603 GM
16 Alvar Alonso Rosell SCC Sabadell Catalunya 2524 2524 2585 GM
17 Jan-Christian Schröeder SV 1920 Hofheim Alemanya 2523     GM
18 Chen Lin   Xina 2516     GM
19 Lluis Comas Fabrego Colon Sabadell Chessy Catalunya 2507 2501 2577 GM
20 Axel Delorme Barberà del Vallès França 2500 2446 2504 IM
21 Deivy Vera Siguenas Peón al Paso Perú 2496   2419 IM
22 Karen Movsziszian Sant Andreu Armenia 2495 2507 2533 GM
23 Pierre Bailet Vandoeuvre echecs França 2492   2413 IM
24 Cristhian Camilo Ríos   Colombia 2490 2452 2387 IM
25 David Arenas   Colombia 2490   2489 IM
26 Ori Kobo Rishon Lezion Israel 2489   2302 IM
27 Vahe Baghdasaryan   Armenia 2488     IM
28 Tigran K. Harutyunian   Armenia 2485   2461 IM
29 Aramis Alvarez Pedraza Lleida Cuba 2483 2546 2554 GM
30 Jaime Alexander Cuartas Peona i Peo Colombia 2481 2492 2544 GM
31 Bernal González   Costa Rica 2478     GM
32 José Fernando Cubas   Paraguay 2470     GM
33 Quinten Ducarmon Sant Josep de Badalona Holanda 2467 2462 2458 IM
34 Sergio Barrientos Chavarriaga   Colombia 2466 2441   GM
35 Swayangsu Satyapragyan   India 2462   2405 IM
36 Tigran S. Petrosyan Yerevan Armenia 2462   2453 IM
37 Das Debashis   India 2459   2492 GM
38 Miguoel Admiraal Kennemer Combinatie Holanda 2458   2364 IM
39 Yunguo Wan   Xina 2458     GM
40 M. R. Venkatesh   India 2450     GM
41 Kidambi Sundararajan   India 2442   2577 GM
42 Wei Ming Kevin Goh Nil Singapur 2435     IM
43 Deysi Cori   Peru 2433   2545 WGM
44 Jonathan Cruz Sánchez Tres Peons Perú 2433 2436 2500 IM
45 Mariano Ortega Amarelle   Cuba 2432   2395 IM
46 Lars Ootes BSG Holanda 2422   2458 IM
47 Omer Reshef Kiryat Ono Israel 2420   2501 IM
48 Ke Mu   Xina 2419      
49 Bjørn Møller Ochsner Aarhus Skakklub/Skolerne Dinamarca 2417     FM
50 Andrea Stella SCC Sabadell Italia 2415 2426 2416 IM
51 Jean-Baptiste Mullon Clichy Echecs 92 França 2412   2409 IM
52 Fernando Fernández Peón al Paso Perú 2406   2364  
53 Philipe Brochet Montpellier França 2401     IM
54 Antoni Gual Pascual Cerdanyola del Vallés Catalunya 2397 2398 2485 IM
55 Yury Lapshun New York USA 2396     IM
56 Luis Lazaro Agüero Jimenez   Cuba 2388   2381 IM
57 Leonardo Valdés Romero   Costa Rica 2386 2385 2466 IM
58 Jose Daniel Gemy Dias Ferreira Bolivia 2384 2312   IM
59 Ponnuswamy Konguvel   India 2379   2350 IM
60 Mark Kvetny Stuttgarter Schachfreunde Alemanya 2379     FM
61 Dominik Orzech SchachfreundeGieresheim Polonia 2378     IM
62 Carolina Lujan Universidad Nacional de Tres de Febrero Argentina 2378     IM
63 Nico Zwirs Schaakstad Apeldoorn Holanda 2374      
64 Marcelo Panelo Sant Josep de Badalona Argentina 2373 2370 2449 IM
65 Eirik Gullaksen Bergens Noruega 2361     IM
66 Johann Webersberger SV Grieskirchen Austria 2356     FM
67 Sebastian Mihajlov OSS, Oslo Noruega 2356     FM
68 Lazaro Lorenzo de la Riva SCC Sabadell Chessy Catalunya 2355 2352 2430 IM
69 Pauline Guichard C.E. de Bois-Colombes França 2353     WGM
70 Aurelio Colmenares Echallens Suissa 2350     FM
71 Filemón Cruz Estrada Tres Peons Perú 2349 2350 2453 IM
72 Mads Hansen Preetzer TSV Dinamarca 2344     FM
73 Luc Bergez Barberà França 2344 2332 2389 IM
74 Carles Díaz Camallonga SCC Sabadell Catalunya 2336 2325 2438 FM
75 Alan Tate Wandering Dragons Escocia 2329     FM
76 Arturo Vidarte Morales Montcada Catalunya 2324 2313 2442 IM
77 Matias Latorre   Paraguay 2318     FM
78 Winston Darwin Cu Hor   Guatemala 2318     FM
79 Victor Vehí Bach Montcada Catalunya 2318 2329 2392 IM
80 Julio Antonio Hernando Rodrigo Escola d'Escacs de Barcelona Catalunya 2318 2289 2424 FM
81 David Lemeaux Agja Aquitaine França 2315   2389 FM
82 Francisco Olivares Canelles   Cuba 2314   2400 FM
83 Rick Frischmann SC Caissa Schwarzenbach Alemanya 2312      
84 Jorge Gonzalez Rodriguez Figueres Colombia 2306 2305 2417 IM
85 Mickael Alanic Goesnou França 2295      
86 Alex Vidal Zamora Santa Eugenia Catalunya 2291 2293 2414 MC
87 José Antonio Herrera Reyes Llinars Catalunya 2290 2295 2348 MC
88 Xavier Alanic Goesnou França 2289      
89 Peter Keller FTV 1860 Alemanya 2286     FM
90 Joachim Iglesias Vandoeuvre França 2286 2225 2224  
91 Matthias Becker BG Buchen Alemanya 2284      
92 Antoine Flick  Mulhouse Philidor França 2282   2342 FM
93 Venkatachalam Saravanan   India 2281   2279 IM
94 Iván Hernández   Perú 2279 2292   FM
95 Daniel Boix Moreno Tres Peons Catalunya 2271 2301 2332 FM
96 Vincenzo Montilli  Scacchistica Novarese Italia 2270      
97 Frank Buchenau HSK Lister Turm Alemanya 2268   2292 FM
98 Luis Alberto Gómez Jurado Sant Josep de Badalona Catalunya 2266 2240 2385 FM
99 Adam C Taylor Anglian Avengers / Manningtree Anglaterra 2256   2322 FM
100 Richard Guerrero Sanmartí Barcelona UGA Catalunya 2255 2255 2335 MC
101 Tim Jaksland Hillerød Dinamarca 2253   2260 FM
102 Max Hess SV Memmingen Alemanya 2252      
103 Máxim Ventura Bolet Vila Olímpica Catalunya 2250 2214 2328 MC
104 Ramon Chalmeta Ugas Sant Boi Catalunya 2249 2265 2365 FM
105 Danil Shatko Hospitalet Bellvitge Catalunya 2248 2255 2326 MC
106 Jordi Serra Pagés Figueres Catalunya 2244 2248 2308 MC
107 Kumar C. Praveen   India 2242     IM
108 Achim Wild SC Caissa Schwarzenbach Alemanya 2242      
109 Viktorija Ni   USA 2241     WIM
110 Savino Lattanzio  Barletta Scacchi Club Italia 2241      
111 Gerhard Lorscheid Stuttgarter SF 1879 Alemanya 2240     FM
112 Yuleisy Hernandez Moya   Cuba 2239   2199 WIM
113 Daniel García Ramos Peona i Peó Catalunya 2238 2261 2316 MC
114 Bernat Serarols Mabras Enric Valor Valencia 2237 2224 2326  
115 Redwan Maatoug Clichy Echecs França 2235      
116 Frank Guezennec Echiquier Gouesnousien França 2232   2281  
117 Pau Juan Bartrolí Catalunya Escacs Club Catalunya 2231 2229 2322 MC
118 Maria Florencia Fernández Universidad Nacional de Tres de Febrero Argentina 2231   2399 WIM
119 Jenny Chirivi   Colombia 2230   2283 WIM
120 Luca Esposito Scacchistica Partenopea Italia 2229     FM
121 Povilas Lasinskas   Lituania 2229     FM
122 Luca Albertini Quattro Pedoni Italia 2222      
123 Holger Rasch Nyon Suissa 2221     FM
124 Maurice Schippers Groninger Combinatie Holanda 2220      
125 Alfredo Cacciola Città di Varese Italia 2215      
126 David Ayza León Peona i Peó Catalunya 2215 2203 2317 MC
127 Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Dinamarca 2213   2116  
128 Michel Debard Clichy França 2211      
129 Joan Martorell Aguado Malgrat Catalunya 2206 2215 2313 MC
130 K. Arjun   India 2204   2324  
131 Joan Canal Oliveras Catalunya Catalunya 2204 2210 2324 MC
132 Gulio Calavalle CS Bologna Italia 2203      
133 Ingris Rivera Comfamiliar Colombia 2201     WIM
134 Julio González Valero San Isidoro Castilla León 2200 2214 2290  
135 Luis González Camps Catalunya Escacs Club Catalunya 2200 2235 2260 MC
136 Alain Prieto Aranguren Abadiño Euskadi 2199 2196 2179  
137 Anna Jakubowska MLKS Nadnarwianka Pułtusk Polonia 2198     WIM
138 Marco Sbarra Scacco Matto Mariano Comense Italia 2198     FM
139 Christian Bussard SG Niederkassel Alemanya 2195      
140 Xavier Povill Claros Peona i Peó Catalunya 2194 2186 2291 MC
141 Beatriz Irene Franco Valencia   Colombia 2192     WGM
142 Esteban Montilla Carrillo Mollet Catalunya 2190 2199 2308 FM
143 Beniamino Brociner Accademia Scacchi Milano Italia 2184      
144 Fabien Forgues Aix en Provence França 2182   2019  
145 Axel Ginovart Echiquier Guingampais França 2179      
146 David Sánchez Vigón Ensidesa Asturias 2176 2146    
147 Matteo Pitzanti ASD Cagliari Scacchi Italia 2176   2218  
148 Nicolas Sánchez Maison des Echecs de Toulouse Lardenne França 2176      
149 André Meylan Echallens Suissa 2175   2150  
150 Christian Jeitz TSP Bieles Luxemburg 2173   2267  
151 Ricardo Kropff Academia Bobby Fisher Paraguay 2169     IM
152 Andreas Ciolek SK Singen Alemanya 2168      
153 Costantino Delizia Scacchistica Partenopea Italia 2167      
154 Ye Yuan   Xina 2166      
155 Evarist Pérez Pastora Sant Martí Catalunya 2158 2168 2273  
156 Héctor Sama Salinas LA Lira Catalunya 2157 2152 2222  
157 Svetoslav Mihajlov Asker Noruega 2154     CM
158 Daniel Vanheirzeele KGSRL Belgica 2153      
159 Shah Manush   India 2151      
160 Jordi Del Amo Carbo Terrassa Catalunya 2151 2157 2234  
161 Jaume Mundet Riera Gerunda Catalunya 2150 2167 2314 MC
162 Victor Ramírez Carrizo Barberà Catalunya 2149 2135 2257  
163 Marc Capellades Subirana Peona i Peó Catalunya 2148 2140 2328 FM
164 Max Orteu Capdevila Escola d'Escacs de Barcelona Catalunya 2147 2074 2201  
165 Akter Liza Shamima   Bangladesh 2146     WIM
166 Xavier Martínez Pla Tres Peons Catalunya 2145 2098 2298 MC
167 J. Yohan   India 2143   2243  
168 Andreu Blasco Coll Castelldefels Catalunya 2143 2146 2325 MC
169 Saúl Pérez Núñez Ensidesa Asturias 2141 2090    
170 Sergi González Vericat Gerunda Catalunya 2141 2159 2255 MC
171 Giuseppe  Andreoni  Accademia Scacchi Milano Italia 2140      
172 Sholpan Zhylkaidarova   Kazajista 2136     WFM
173 Adrián Jiménez Ruano Cerdanyola del Vallés Catalunya 2133 2116 2238  
174 Josep Maria Lillo Ferrer Banyoles Catalunya 2132 2147 2267  
175 Vincent Heinis Echiquier Toulousain França 2131      
176 Ivan Paquico Rodriguez Castelldefels Catalunya 2130 2125 2186  
177 Kobi Peer   Israel 2129      
178 Dhyani Dave   India 2128     WIM
179 Xavier Castañer Harster El Rey Ahogado Canaries 2128 2124    
180 Damià Benet Morant Reus Deportiu Catalunya 2123 2077 2259  
181 Denise Carraro Obras Argentina 2120     WIM
182 Ingrid Aliaga Fernández   Perú 2119     WFM
183 James Moreby   Anglaterra 2118   2095  
184 Lars Laustsen Sjælsø Dinamarca 2118      
185 Santos Namay Caceres Cerdanyola de Mataró Catalunya 2117 2158 2146 MC
186 Juan Dominguez Rueda Jake Catalunya 2115 2140 2266 MC
187 Mateo Zoldan Chess Projects Italia 2114   2189 CM
188 Laura Martín Pérez Llinars Catalunya 2113 2106 2237  
189 Jose Manuel Valencia Jimenez Cerdanyola del Vallés Catalunya 2110 2113 2190 MC
190 Alexandre Ventura Bolet Vila Olímpica Catalunya 2109 2207 2236  
191 Diego Caceres   Bolivia 2108      
192 Matthieu Smith Clichy Echecs França 2108   2095  
193 Roger Garcia Acosta Cerdanyola del Vallés Catalunya 2104     MC
194 Juan Antonio Villar Reymundo Viladecans Perú 2102 2106 2283 MC
195 Maria Manelidou Midland Mornarchs Grecia 2101     WFM
196 Michael Peer   Israel 2099      
197 Carlos Fernández Madrid Sant Josep de Badalona Catalunya 2096 2106 2302 CM
198 José Luis Muñoz Avila Gros Xake  Taldea  Euskadi 2096 2083    
199 José Luis Gurrutxaga Telleria Castelldefels Catalunya 2095 2110 2200  
200 Marc Pozanco Romasanta SCC Sabadell Chesy Catalunya 2087 2098 2254  
201 Nedim Yapar PAU Turquia 2085   2193  
202 Lluis Bohigas Santasusagna Catalonia Catalunya 2084 2095 2211  
203 Francisco Manuel Fernández Montero Penya Alfil  Andalucia 2083 2078    
204 Vassili Galby CEIT França 2076      
205 Yoann Le Montagner Echiquier Henri IV Pau França 2074   2089  
206 Adria Perez Garcia Peona i Peó Catalunya 2073 2071 2152  
207 Josep Maria Vazquez Moreno Sant Martí Catalunya 2068 2064 2156  
208 Pietro Garofalo Trani Italia 2066   2167  
209 Matts Unander Kungstornet Suecia 2063      
210 Manli Liu   Xina 2062      
211 Daniel Arús Blanch Terrassa Catalunya 2060 2062 2164  
212 Albert Segarra Calderer Badia Catalunya 2060      
213 Leon Luke Mendonca Goa Chess Association India 2058     CM
214 Erik Alquist Södra SASS Suecia 2058      
215 Olivier Roques Maison Echec Toulouse Lardenne França 2051      
216 Kasib Laith SS Manhem Irak 2050     FM
217 Gabriela Vargas Academia Bobby Fisher Paraguay 2050     WFM
218 Andrea Bracali  Montecatini Scacchi Italia 2045      
219 Xavier Sagués Andreu Congrés Catalunya 2045 2053 2187  
220 Jordi Comellas Blanchart Mataró Catalunya 2043 2060 2186 MC
221 Pawel Bielecki Escola d'Escacs de Barcelona Polonia 2042 1993 2201  
222 David Flores de Paco Terrassa Catalunya 2038 2044 2176  
223 Emile Roubert Clichy Echecs 92 França 2038      
224 Kim Yew Chan   Malàisia 2037      
225 Albert Castillo Dalmau Vila Olímpica Catalunya 2035 2045 2168  
226 Germán Rodríguez Regull Ateneu Barcelonés Catalunya 2034 2039 2138  
227 Savvas Manelidis OFS Kavala Grecia 2027      
228 Wolfgang Egartner SK DolomitenBank Lienz Austria 2027      
229 David Guix Torres Les Franqueses Catalunya 2026 2030 2192  
230 Vincent Nineuil Avinkha França 2024      
231 Victoriano Sanz Losada Chylice Madrid 2020 2255   CM
232 Daniel Sanz Wawer Chylice Polonia 2014 2107    
233 Carsten Erlandsen Hillerød Dinamarca 2013   2039  
234 David Torres Novalbos Santurzi Euskadi 2011 1996 2207  
235 Elisabeth Moreno Garcia Escola d'Escacs de Barcelona Veneçola 2005 2015 2151 WIM
236 Graham P Burton 3CV Anglaterra 2001   1792  
237 Manuel Alejandro Guzman Robles Congrés Xile 2000 1981 2065  
238 Ramon Menac Comas Catalonia Catalunya 2000 2050 2212 MC
239 Juan Carlos Alcalà Valiente La Colmena Catalunya 1998 2143 2165  
240 Ferran Solé Pijuan Lleida Catalunya 1998 1967 2149  
241 Jesús Suasnabar Magdalena Perú 1995   2097 CM
242 Harry Grieve RGS Guildford Anglaterra 1994      
243 Luis Rodríguez Izquierdo Club Deportivo Enrok2 Castilla León 1994 1990 2214  
244 William Taylor West is best Anglaterra 1993      
245 Alexandre Lavanant Gouesnou França 1992      
246 Xavi Marzo Pie Ateneu Colón Catalunya 1991 1981 2130  
247 Carles Severri Arrese Agustí Catalunya 1984 1988 2147 MC
248  Thomas Lochte SK Weilheim Alemanya 1984   2141  
249 Juan Luis Vélez Romero Masnou Catalunya 1983 1983 2107  
250 Joshua Higgs Downside Anglaterra 1981      
251 Massimo Maffioli Biasca-Lodrino Ass. Scacchistica Suissa 1980      
252 Javier Urrutia González La Didactica Madrid 1978 2005    
253 Romain Cattaneo Martigues França 1977      
254 Jaume Ros Alonso Sant Boi Catalunya 1977 1979 2221  
255 Bernd Skutta, Dr. Koeln KKS Alemanya 1976 2055 2035  
256 Llibert Céspedes Llaverias Tres Peons Catalunya 1974 1836 2072  
257 Jorge Abad San Martín El Prat Catalunya 1970 2063 2107  
258 Carlos Martínez Lopez Peona i Peó Catalunya 1967 1910 2174  
259 Isabelle Bonvalot Clichy França 1966   1886  
260 Lluís Albert Rius Colomer Martorell Catalunya 1966 1968 2117  
261 Gabriel Beaskoa Estany Agusti Catalunya 1963 1932 2192  
262 Isaac Lozano Osorio Nuestro Ajedrez en Europa Castilla la Mancha 1960 1984    
263 Eloi Castillo Martínez Mataró Catalunya 1960 1962 2131  
264 Thomas Lucbernet Mérignac França 1960   1956  
265 Felix Hefner BG Buchen Alemanya 1957      
266 Jan Brunner SPVGG Alemanya 1953   1995  
267 Alejandro Sama Salinas La Lira Catalunya 1952 1821 2080  
268 Ismael Molano Lafuente Montornes Catalunya 1952 1981 2161  
269 Juan Bosco Prats Rodríguez Sant Boi Catalunya 1952 2031 2148 MC
270 Jaume Rovira Vila Gerunda Catalunya 1951 1963 2104  
271 Dieter Nederveld TEC Darmstadt Alemanya 1943   2072  
272 Lionel Jognery 601 Belgica 1942      
273 Iñigo Ortín Blanco Santa Ana Tudela Navarra 1941 1956 2201  
274 Pau Toquero Gracia Llinars del Vallés Catalunya 1940 1943 2123  
275 Xavier Boixader Arbó SCC Sabadell Catalunya 1940 1944 2099  
276 Josep Lluís Alfara Ayllón Jake Catalunya 1939 1958 2106  
277 Javier Rodríguez Díaz Peona i Peó Balears 1938 1955 2059  
278 Eugeni Pera Lucas Vilabarca Catalunya 1937 1967 2013  
279 Ernest Bernat Capdevila Jake C.E. Catalunya 1934 1950 2080  
280 Sergi Liarte Genovés Sant Andreu Catalunya 1927 1886 2088  
281 Carlos Vargas Drechsler Tres Peons Catalunya 1925 1871 2051  
282 Jaume Parramon Guillaumet Vallfogona de Balaguer Catalunya 1915 1947 2063  
283 Aritz Izagirre Alsua Luzaro Euskadi 1913 1921 2249  
284 Daniel Riu López Foment Martinenc Catalunya 1912 1917 2128  
285 Manuel Pulido León La Colmena Catalunya 1910 1909 2152  
286 Tomas Vives Bellber Masnou C.E. Catalunya 1909 1942 2034  
287 Anders Sandström SK Mumien Suecia 1905   2039  
288 Olivier Grandmougin Echiquier Commingeois França 1905      
289 Tosca Proietti CS Bologna Italia 1900      
290 Oliver Fabregas SV Laatzen Alemanya 1895   1990  
291 Ricard Nadal Fajardo Comtal Catalunya 1891 1905 2105  
292 Oscar Tardi Clichy France 1888   2239  
293 Jordi Cabot Muntané Agustí Catalunya 1884 1892 2050  
294 Juan Vicente Tejada Gómez Agustí Catalunya 1878 1876 1948  
295 Cristian Corrales Adamuz L'Hospitalet Catalunya 1878 1884 2040  
296 Joana Ros Alonso Sant Boi Catalunya 1872 1872 2072  
297 Nestor Gougás Cheverria Sant Andreu Catalunya 1872      
298 Víctor Álvarez Albiol Foment Martinenc Catalunya 1862 1881 2108  
299 Christian Schwarzberg Echiquier d'Aquitaine França 1859   2016  
300 Alejo Gabriel González Cominelli Llinars Catalunya 1858 1854 2030  
301 Francisco Alcaraz López Foment Martinenc Catalunya 1852 1873 1962  
302 Anzel Laubscher   Sudafrica 1852     WIM
303 Yahi Mohamed Salem Tevragh zeina Mauritania 1852     CM
304 Roar Lindblom Asker Schakklubb Noruega 1849   2075  
305 Emilio Tardio Fran Tres Peons Catalunya 1845 1862 2004  
306 Vicenç Rocher González Masnou Catalunya 1834 1891 2034  
307 Zhaoyi Jiang   Xina 1831     WCM
308 Rodolfo Bigagli Montecatini Scacchi Italia 1813      
309 Jaume Rodon Balcells Mollerusa Catalunya 1811 1819 2007  
310 Andrea Lafuente Calvillo Llinars Catalunya 1802 1813 2022  
311 Carles Roig Ruíz Mataró Catalunya 1800 1834 2006  
312 Pau Martín Pérez Llinars Catalunya 1788 1777 2042  
313 Albert Olivas Montoya Lloret Catalunya 1777 1782 1982  
314 Joseph Lopez de Castro 608 Paris França 1763   1883  
315 Andrea Roque Sola    Méxic 1756     WCM
316 Leon Fernández AGJA Echiquier Aquitaine França 1737   1367  
317 Laurent Robveille   França 1734      
318 Maria Fernanda Roque Sola    Méxic 1732     WCM
319 Francesc Hernández Requena Olot Catalunya 1698 1726 1908  
320 Aleix Martínez Marín Terrassa Catalunya 1676 1654 1941  
321 Michelle M. Fisher   Sudafrica 1672     WCM
322 Agustín Domingo Romance Agrupación Artística Aragonesa Aragón 1642 1671 1280  
323 Georgy Nanyan Yerevan Armenia 1637      
324 Simone Festa Ostia Scacchi Roma Italia 1594      
325 Terje Lie Bergens SK Noruega 1592   1841  
326 Hanane Houzi Acharki El Masnou Catalunya 1571   1804  
327 Ida Tateo Peona i Peo USA 1257   1594  

 

B NOM CLUB COM / PAIS FIDE FEDA FCE TÍTOL
1 Timur Tolibayev   Kazajistà 2096      
2 Alejandro Megias Chafer Xativa Valencia 2087 2063    
3 José Luis Ayala Abenza La Cadena Catalunya 2071 2063 2200  
4 Francisco Fernández Aguilar Castellar del Vallés  Catalunya 2051 2070 2251  
5 Marc Torrents Señal Peona i Peó Catalunya 2037 2035 2139  
6 Pablo Castrillo Mansego Cornellà Catalunya 2028 2025 2161  
7 Pere Mas Recorda Granollers Canovelles Catalunya 2027 2030 2155  
8 David Vigo Allepuz Catalunya Escacs Club Catalunya 2019 2029 2208  
9 David Lopez Baena Castelldefels Catalunya 2019 2015 2124  
10 Toni Serrate Carrasco Centro Aragonés Catalunya 1998 2037 2153  
11 Ivan Marina de la Torre Gran Penya de Vilanova Catalunya 1997 2001 2152  
12 Daniel Romero Castejón El Prat Catalunya 1993 2012 2176  
13 José Miguel Baeza Labat Catalunya Escacs Club Catalunya 1992 2004 2089  
14 Lars Kjøller Nilsson Hillerød Dinamarca 1988   2001  
15 Gustavo Magallanes Badalona Argentina 1980 1985 2122  
16 Miquel Tarragó Domingo Sant Adrià Catalunya 1977 1984 2086  
17 Guillem Mut Company L'Espiga de les Corts Balears 1976 1987 2121  
18 Javier Morais Carreras Penya Mollet Catalunya 1970 1976 2117  
19 Enrique Ferran Martín Sánchez La Lira Catalunya 1970 1966 2097  
20 Roger Rodríguez Font SCC Sabadell Chessy Catalunya 1963 1978 2143  
21 Javier Fernández Martín Balsareny-Sallent U.E. Catalunya 1963 1955 2088  
22 Fernando Adrian Cardenas  Barcelona UGA Catalunya 1962 1975 2152  
23 Antonio Lopez Manzano Centro Aragonés Catalunya 1960 1970 2158  
24 Antonio Fabregas Fontanet Montcada Catalunya 1953 1984 2093  
25 Ivan Alejandro Calderon Alzate Catalunya Escacs Club Catalunya 1953 1938 2049  
26 Joan Minguell Soler Llavaneres Catalunya 1951 1951 2151  
27 José Miguel Pérez García Círculo Mercantil de Castellón Valencia 1931 1927 2074  
28 Francesc Blasco Cusido Valls Catalunya 1930 1939 2115  
29 Elena Casset Bello Comtal Catalunya 1926 1926 2112  
30 Tigran Khachatryan  Jake Armenia 1918   2074  
31 Cesar Octavio Vega Lopez de Nava SV Rûsselsheim 1929 Méxic 1918      
32 Enric Carrey Agustí Catalunya 1915 1936 2054  
33 Julián Francisco García Clemente Barcelona UGA Catalunya 1908 1891 2036  
34 Roger Cervelló Tost Barcelona UGA Catalunya 1902 1885 2105  
35 Jordi Martín Vilanova Llavaneres Catalunya 1902 1904 2053  
36 Gerardo Palacios Peña Tres Peons Catalunya 1900 1923 2088  
37 Federico Catarineu Navinés Peona i Peó Catalunya 1899 1896 2076  
38 Jaume Costa Travé Granollers Canovelles Catalunya 1898 1922 2096  
39 Francesco Lupo Accademia Scacchistica Monrealese Italia 1897      
40 Jordi Ritter Aguilar Cerdanyola del Vallés Catalunya 1896 1922 2071  
41 Isabelle Mamah Echiquier Marsellais França 1893   1980  
42 Mario Garcia Valero Cerdanyola del Vallés Catalunya 1892 1911 2017  
43 Fernando Saiz Rodrigo Jake Catalunya 1891 1854 2051  
44 Oleksandr Khudov Calldetenes Ucraina 1890 1907 1935  
45 Angel Sarto Ramos Stadium Miralbueno El Olivar Aragón 1890 1924    
46 Ramon Povill Batlle Peona i Peó Catalunya 1886 1864 2064  
47 Daniel Ros Montes Vila Olímpica Catalunya 1885 1879 2054  
48 Lluis Vega Rangel Pallejà Catalunya 1885 1875 1991  
49 Einora Juciute   Lituania 1885      
50 Felipe Delgadillo Torrico L'Espiga de les Corts Catalunya 1884 1903 2072  
51 Albert Molina Hernández Sant Adrià Catalunya 1882 1888 2009  
52 José Antonio Flores Mendoza Tres Peons Catalunya 1881 1895 2080  
53 Adrián García Ruiz Jake Catalunya 1879 1863 2069  
54 Oscar González Lafita Diagonal Mar Catalunya 1879 1865 2046  
55 José Angel Martos Martín L'Espiga de les Corts Catalunya 1877 1972 2053  
56 Santiago Bonay Toscas Gavà Catalunya 1877 1859 2037  
57 Alberto Brunetti Accademia Scacchistica Barese Italia 1877      
58 Jaume Rios Torondell Sant Cugat Catalunya 1876 1882 2050  
59 Antonio Barroso Quiñones Sant Josep de Badalona Catalunya 1875 1851 2030  
60 Txema Ingunza López Rey Ardid Bilbao Euskadi 1875 1881 1967  
61 Daniel López Díaz Terrassa Catalunya 1873 1896 2034  
62 Germán Walter Travella Centro Aragonés Catalunya 1872 1875 2053  
63 Carlos Santos Ramos Amistat de Premià Catalunya 1868 1885 2082  
64 Oriol Gonzalez Saguillo Cerdanyola de Mataró Catalunya 1860 1851 2130  
65 Enric Garcia Garrido Peona i Peó Catalunya 1860 1895 2022  
66 David Farré Selma Tornabous Catalunya 1857 1878 2060  
67 Josep May Freixa Collblanc Catalunya 1848 1844 1971  
68 Vicente Gómez Agustín Gavà Catalunya 1847 1945 2000  
69 Muhammad Qasim Comtal Pakistan 1846 1845 1993  
70 Jonathan Terrones Hernández Les Franqueses Catalunya 1845 1845 2030  
71 Xavi Abarca Garcia Amposta Catalunya 1844 1843 2044  
72 Iván Gonzálvez Tamarit Montserrat Valencia 1843 1843    
73 Pedro Valarezzo Ricard Castelldefels Catalunya 1839 1850 2033  
74 Rubén Seca Carol Tres Peons Catalunya 1837 1815 2059  
75 Agustí Serra Vilaró Comtal Catalunya 1837 1822 1950  
76 Javier Lasaosa Irigoyen Tres Peons Catalunya 1836 1799 2020  
77 Jordi Viñas Serrano Agustí Catalunya 1835 1838 1994  
78 Antonio Madrid Solé Jake Catalunya 1828 1841 2019  
79 Máximo Ramos Álvarez La Lira Catalunya 1827 1770 2034  
80 Pere Morales Mendizabal Torrenegra Catalunya 1827 1845 1890  
81 Peter Mozelius Kungstornet Suecia 1827      
82 José Luis Flores Liñan La Lira Catalunya 1824 1823 1997  
83 Luis Sobrevia Castellar Tres Peons Catalunya 1822 2096 1973  
84 Emili Sánchez Esteban L'Espiga de les Corts Catalunya 1822 1857 1962  
85 Anne-Marie Conti Echiquier de la ville Montreuil França 1822      
86 Eduard Lecha García Olesa Catalunya 1816 1854 1900  
87 Josep Martinez Balaguer Collblanc Catalunya 1808 1817 1998  
88 Neil Clifford Tres peons Catalunya 1805 1882 1963  
89 Bart Feltman Kennemer Combinatie Holanda 1801      
90 Romain Le Borgne  Rennes - Les long Pres França 1801      
91 Francisco Martín Valentín Tres Peons Catalunya 1800 1824 1962  
92 Xavier Boloix Pahissa Cornellà Catalunya 1799 1793 2008  
93 Marc Millán Hernández Sant Cugat Catalunya 1797 1764 1970  
94 Domenico Natoli Accademia Scacchistica Monrealese Italia 1796   2044  
95 Pablo Miños Ateneu Colón Catalunya 1795 1843 2026  
96 Xavier Colom Andres Agusti Catalunya 1790 1853 2011  
97 Ernest Josep Pallás i Garrido Benigànim Valencia 1788 1792    
98 Gilles Grelier Echiquier Commingeois França 1786      
99 Fernando González Martín Diagonal Mar Catalunya 1784 1835 1976  
100 Alejandro Caparrós Hernández Diagonal Mar Catalunya 1783 1828 1968  
101 Enric Franzoni Ladrón de Guevara Sant Andreu Catalunya 1780 1832 2007  
102 Juan Quero Ortega El Prat Catalunya 1773 1780 1968  
103 Josep Solé Bové Montcada Catalunya 1769 1768 1949  
104 Raffi Ghazaryan   Armenia 1757      
105 Xavier Farré Manzorro Granollers Canovelles Catalunya 1754 1757 1930  
106 Gerard Prats Fumadó Llinars Catalunya 1751 1746 1970  
107 Víctor Marquínez Costa Tres Peons Catalunya 1735   1898  
108 Alejandro Gisbert Mir Llavaneres Catalunya 1734 1768 1986  
109 José Rivadavia González Tortosa Catalunya 1727 1776 1874  
110 Paul Smith EDLV França 1723      
111 Domingo Huertas Buitron Olesa Catalunya 1721 1792 1904  
112 Pol Mestres Ramon Caldenc Catalunya 1719 1718 1983  
113 Juan Antonio Carmona Huertas Alcoy Valencia 1718 1717    
114 Francesc Fernandez Rueda Olesa Catalunya 1713 1739 1909  
115 Joan Escofet Llongueras Barcelona UGA Catalunya 1709 1722 1933  
116 Joan Tort Barenys Congrés Catalunya 1709 1709 1906  
117 Sergi Riu López Foment Martinenc Catalunya 1708 1689 2089  
118 Francesco Puglia Alvise Zichichi Italia 1705      
119 Javier González Muelas Congrés Catalunya 1694 1741 1983  
120 Rodolfo Berengeno Vierge Centro Aragonés Catalunya 1688 1713 1877  
121 Luis Delgado Fernández Cadena Catalunya 1682   1780  
122 Marc Subirana Santos Sant Josep de Badalona Catalunya 1676 1708 1860  
123 Edwin Rutte Kennemer Combinatie Holanda 1660   1803  
124 Marcel Claramunt Bassegoda Ateneu Colón Catalunya 1657 1570 2096  
125 Antoni Muñoz Esteve Rubinenca Catalunya 1656 1654 1890  
126 Jaume Ventura Fontanet Víla Olímpica Catalunya 1649 1683 1910  
127 Ricardo Castejón García Bellvitge Entitat Catalunya 1643      
128 Albert Cuxart Taltavull Cornellà Catalunya 1635 1620 1917  
129 Andrea Caputo Palocco Scacchi Roma Italia 1631      
130 Ramon Gibert Juan Foment Martinenc Catalunya 1629 1670 1883  
131 Ivan Iturralde Echeverria Gros Xake Taldea Euskadi 1629 1579 1599  
132 Mariam Tsulaia Torrenegra Georgia 1619   1875  
133 Nicolas Nerino Escoubet Martigues