- Inici
-----------------------
Activitats
- Fotos
- Cartells marató
- Preus, transports
- Webs d'interés

-----------------------
- Programació'05

- Programació'06
- Programació'07
- Programació'08
- Programació'09
- Programació'10
- Programació'11


-----------------------

- Cortos para cortos


-----------------------

-----------------------



-----------------------




   Programació divendres 18:


AUDITORI
 

GALA DELS CURTS FINALISTES

El premi per a cada categoria es lliurarà al finalitzar la projecció de cadascun dels blocs finalistes.

             

Finalistes curts d’animació

 

20.00 h

Eso te pasa por Barroco   Dir.  Pablo Serrano  Pozuelo de Alarcón (Madrid)  4 min.
Copia "A"
   Dir. Gervasio Rodríguez Traverso, Pablo Alberto Díaz.  Buenos aires (Argentina)  5.35 min.
El regalo de Blanca  Dir. Ester Salguero, Ernesto Lovera. Sevilla.   9 min.
Culpable hasta la muerte  Dir. Marcos Busatori Montesinos.  Sevilla. 7 min.
Ai Guant tu bilif   Dir. Daniel Valencia Ibáñez.  Madrid.  4,35 min.
Daisy Cutter  Dir. Enrique García, Rubén Salazar. Donostia 6 min.

 

Finalistes millor curt curt

 

20.40 h

Escrito en piedra 
  Dir.  Matías Sánchez.  Punta Alta (Argentina)  1,05  min.
Quiero estar el resto de mi vida contigo  Dir.  Manuela Moreno.  Bilbao.  2,3 min.
La venganza de la planta mimada   Dir. JJS  Getxo  1,12 min.
Descafeinado infernal  Dir. J.O.Romero.  Barcelona  2,07 min.
Bajo el Delantal (Under the Apron) Dir. Theo Prasidis.  Grecia  2,46 min.
Kids  Dir. Carlos García Miranda.  Boadilla del Monte (Madrid)  3 min.

 

Finalistes millor curt. Premi Pere García Plensa
 

21.00 h

Sed de luz   Dir.  Ángel Gómez Hernández.  Màlaga.  9 min.
Alastor  Dir.  Rafa Dengrá. Cerdanyola del Vallès (Barcelona)  10 min.
Depetrosa  Dir.  Alberto Senín Porto  A Coruña.  7 min.
Mi lucha   Dir.  Aitor Aspe, José Mª de la Puente.  Madrid. 8 min.
Vejado en el tiempo    Dir. Raúl Navarro.  Madrid.  8   min.
Brutal Relax   Dir. Adrián Cardona, Rafa Dengrá, David Muñoz   Barcelona  10 min.

 

Finalistes curts Chicha Cutre

22.00 h


Plastic Attack: Bolsas Asesinas  Dir.  Pablo Belmonte.  Barcelona.  10 min.
Gelatina Demonix  Dir.  Darío Román Arias  Esplugues de Llobregat (Barcelona) 10 min.
Metal Creepers  Dir. J. Oskura Nájera & Adrián Cardona.  Barcelona  10 min.
Zomni  Dir. Lasanya (Victor Barberà, Joan Cuevas i Luís Rodríguez). L'Hospitalet (Barcelona)  2,02 min.
Decapoda Shock   Dir. Javier Chillón.  Madrid.  9 min.
Zombie Loser   Dir. Raquel Barrera Sutorra.  Barcelona.  5 min.

   

Per a acabar la nit...

 

22.55 h

MACHETE   Dirs. Ethan Maniquis i Robert Rodríguez.  E.U.A. (2010)  101 min.

 

   Amb la col·laboració de:

SUBFILMS   SILMARIL MECANOSCRIT SANTS 3 RADIO DIABLES DE SANTS

Counter